Blisko ludziByła gwiazdą TVP, gdy nagle zniknęła. Co dziś słychać u Doroty Warakomskiej?

Była gwiazdą TVP, gdy nagle zniknęła. Co dziś słychać u Doroty Warakomskiej?

Dorota Warakomska była gwiazdą TVP
Dorota Warakomska była gwiazdą TVP
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
08.08.2022 19:40, aktualizacja: 08.08.2022 21:25

Dorota Warakomska swego czasu była jedną z najbardziej cenionych polskich dziennikarek informacyjnych. Ma też na swoim koncie wywiady z Hilary Clinton oraz George’em W. Bushem. Po tym jak zakończyła współpracę z TVP, postanowiła zająć się czymś zupełnie innym.

Dorota Warakomska ma wiele ważnych dziennikarskich osiągnięć zawodowych. Przygodę z mediami rozpoczynała w latach 90. od stażu w Telewizji Polskiej. Bardzo szybko okazało się, że ma ogromny talent. Zdolności zawiodły ją na sam szczyt kariery, którą postanowiła zakończyć. Co dziś robi?

"Ciągle zadaję pytania i drążę, szukam, poznaję coś nowego"

Po dołączeniu do załogi TVP Dorocie Warakomskiej przypadł dział politycznych oraz gospodarczych wydarzeń krajowych i zagranicznych. Przez kilka lat była również korespondentką ze Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie dziennikarce umożliwiono przeprowadzenie wywiadów ze znanymi i cenionymi na scenie politycznej postaciami.

W 2002 roku Dorota Warakomska została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, za to jak przysłużyła się rozwojowi Telewizji Polskiej. Rok później dziennikarka prowadziła Panoramę oraz jedynkowe Wiadomości. Przez dwa lata była na stanowisku zastępcy dyrektora TVP. W 2006 roku postanowiła zakończyć współpracę ze stacją, po tym jak została odwołana z powierzonej funkcji zastępczyni. Telewizja Polska wyszła z inną propozycją, której Warakomska nie chciała przyjąć.

"Przez 15 lat pracy na różnych stanowiskach w tej firmie nabyłam wiedzę, która pozwalałaby mi efektywnie pracować dla tej firmy. Stanowisko zastępcy kierownika redakcji informacyjnej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, jakie mi zaproponowano, byłoby czymś w rodzaju przechowalni. Nie jestem zainteresowana przeczekiwaniem, czekaniem na moment aż moje umiejętności zostaną dostrzeżone" - podkreśliła wówczas w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Po intensywnej karierze przyszedł czas na coś zupełnie nowego

Po zakończeniu współpracy z TVP dziennikarka skupiła się na pisaniu felietonów oraz książek. Ostatnia pozycja, której Warakomska jest autorką, ukazała się w 2020 roku. Przez sześć lat była też prezeską Stowarzyszenia Kongresu Kobiet. Niedawno była gwiazda TVP pojawiła się w Dzień Dobry TVN. To, co powiedziała, może niesamowicie zaskoczyć. Okazało się bowiem, że dziennikarka ukończyła studia na kierunku rolniczym i przeprowadziła się na Warmię.

- W tej chęci dbania o własny dobrostan, kiedy życie pędzi zbyt szybko, kiedy za dużo się dzieje, kiedy jesteśmy bombardowani milionami danych, hałasów i wszystkiego. No nie wiem, może po prostu się dojrzewa do tego, żeby właśnie zadbać o siebie i wybrać coś, co sprawia przyjemność, coś, co daje tak ogromną radość - podkreśliła w rozmowie z gospodarzami programu śniadaniowego.

Dorota Warakomska w 2019 roku
Dorota Warakomska w 2019 roku© AKPA | AKPA

Dorota Warakomska nie dość, że odcięła się od mediów, to postanowiła sprawdzić swoich sił w czymś zaskakującym. Była dziennikarka działa obecnie w radzie sołeckiej.

- Na początku traktowali mnie tak: »O, to ta Warakomska z telewizji, o rany«. Byłam taką lokalną atrakcją, ale teraz ja jestem swoja. Wybrali mnie do rady sołeckiej i działam - dodała.

Po miejskim pędzie, chwile spędzane bliżej natury w rytmie slow life najwyraźniej przypadły Warakomskiej do gustu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta