Trwa ładowanie...

Była popularną dziennikarką TVP. Co słychać u Iwony Radziszewskiej?

O Iwonie Radziszewskiej kilka lat temu można było powiedzieć, że to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek TVP. O jej odejściu z publicznej telewizji w 2016 roku było naprawdę bardzo głośno. Radziszewska o swojej decyzji poinformowała wówczas w mediach społecznościowych - pochwaliła się przy okazji nowym zajęciem.
Share
Iwona Radziszewska po odejściu z TVP założyła własną firmę.
Iwona Radziszewska po odejściu z TVP założyła własną firmę.Źródło: AKPA
d4dvo8j

Iwona Radziszewska w kręgach dziennikarskich była traktowana jako prawdziwa gwiazda telewizji. Jednak jak się okazuje pierwsze studia, jakie wybrała, łączyły się z graniem w filmach i teatrach, ale ostatecznie zdecydowała, że jej powołaniem jest praca w mediach. Co teraz robi Radziszewska?

Zaskakująca kariera dziennikarki

Iwona Radziszewska ukończyła PWST, ale zaraz po debiucie teatralnym na deskach teatru Ateneum zrozumiała, że jednak to nie jest jej ścieżka życiowa. Popracowała kilka lat w "Gazecie Wyborczej", a następnie przeniosła się do TVP1 i TVP Polonia, gdzie prowadziła wydanie "Wiadomości".

d4dvo8j

W 1997 roku Radziszewska dołączyła do TVN, ale największe możliwości przyniosło jej współtworzenie kanału TVN Style. Praca w telewizji przyniosła jej wiele satysfakcji i możliwości rozwoju, ale w 2008 roku przerwała karierę i wybrała pracę jako rzecznik prasowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowe stanowisko zawdzięczała mężowi Piotrowi Radziszewskiemu, który pracował wówczas w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

Sprawdź: Aida Kosojan-Przybysz, gdyby otrzymała propozycję, nie przyjęłaby szczepienia teraz 

Dalsze sukcesy Radziszewskiej

Ostatecznie w 2010 roku Radziszewska znowu zagościła w TVP, gdzie prowadziła weekendowe wydanie programu "Kawa czy herbata?". Przeszła do TVP2, gdy jej mąż otrzymał posadę prezesa TVP1 – chciała uniknąć posądzenia o nepotyzm. Następnie dziennikarka prowadziła "Pytanie na śniadanie" oraz "Panoramę dnia". W styczniu 2016 roku złożyła wypowiedzenie.

d4dvo8j

"Złożyłam wypowiedzenie, zostało przyjęte. To jest właściwy moment, żeby powiedzieć: nareszcie u siebie. Inauguracja mojej firmy wkrótce. Trzymajcie kciuki" - napisała lakonicznie na Facebooku.

Niedługo po odejściu z telewizji Radziszewska ukończyła studia doktoranckie w Szkole Nauk Społecznych przy Polskiej Akademii Nauk. Założyła firmę, która błyskawicznie zyskała renomę na rynku szkoleń. Napisała także książkę-poradnik na temat sukcesów i zmian w życiu. Dziennikarka w wywiadach twierdzi, że nareszcie robi to, co lubi i czerpie z tego satysfakcję.

Przeczytaj: Trudna sytuacja Marzeny Kipiel-Sztuki. Wsparcie aktorce okazał Andrzej Grabowski 

Zobacz: Współcześni dziadkowie nie chcą się zajmować wnukami. A mają obowiązek? 

d4dvo8j

Prof. Zajkowska: szczepienia mogą zatrzymać mutacje wirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dvo8j

Podziel się opinią

Share
d4dvo8j
d4dvo8j