Ceramika sanitarna – ranking 2018/2019

Ceramika sanitarna – ranking 2018/2019

Ceramika sanitarna – ranking 2018/2019
Źródło zdjęć: © iStock.com
09.01.2019 14:32

Cersanit, Koło, Sanplast, Roca, Duravit – nazwami tych firm sygnowana jest najpopularniejsza w Polsce ceramika sanitarna. Ranking 2018/2019 potwierdza, że bardzo silną pozycję na rynku mają krajowe marki, które zajmują trzy pierwsze miejsca i cieszą się największą rozpoznawalnością wśród konsumentów.

1 miejsce: ceramika sanitarna Cersanit

Ceramika Cersanit dociera do wszystkich państw Unii Europejskiej i poza Europę, ale to w Polsce, czyli na rodzimym rynku, jest najbardziej popularna. Główna siedziba firmy mieści się w Kielcach. Cersanit ma w swojej szerokiej ofercie zarówno kolekcje konceptowe (np. Moduo, City, Crea, Colour, Easy, Smart), jak i pojedyncze elementy wyposażenia łazienki (umywalki, miski WC, bidety, pisuary, wanny). Oprócz ceramiki sanitarnej Cersanit wytwarza meble łazienkowe, armaturę, gotowe elementy konstrukcyjne (postumenty, półpostumenty, obudowy, panele), a także akcesoria takie jak lustra i krzesła prysznicowe. Wanny można dostać w wariancie klasycznym (owalnym i prostokątnym) oraz asymetrycznym, natomiast umywalki są dostępne wersji wiszącej, nablatowej i meblowej. W produkcji wykorzystuje się szereg nowoczesnych technologii, jak np. technologia bezkołnierzowa CleanOn, która ułatwia utrzymywanie łazienki w czystości.

2 miejsce: ceramika sanitarna Koło

Niesłabnącym zaufaniem konsumenci obdarzają również ceramikę Koło, która trafia do polskich domów od 1962 roku. Koło, czyli niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, stała się wręcz stolicą branży ceramicznej w Polsce. Wyrabiane tam elementy wyposażenia nowoczesnej łazienki to przede wszystkim miski WC, pisuary i bidety, wanny, kabiny prysznicowe oraz brodziki. Firma dysponuje również bogatą ofertą mebli łazienkowych i produktów specjalnych dla przedszkoli oraz osób niepełnosprawnych. Stosuje ekologiczne rozwiązania, z systemem oszczędnego spłukiwania wody na czele. Wysoka pozycja ceramiki sanitarnej Koło w rankingu 2018/2019 świadczy nie tylko o dobrej jakości wyposażenia, ale również o tym, że odpowiada ono na potrzeby rynku – idealnie sprawdza się w nieustawnych, małych łazienkach, którymi dysponują posiadacze mieszkań w bloku.

3 miejsce: ceramika sanitarna Sanplast

W ostatnich latach wzrosło znaczenie ceramiki Sanplast. Firma z kujawsko-pomorskiego jako pierwsza w Polsce wprowadziła do sprzedaży kabiny prysznicowe, a obecnie może się pochwalić najbogatszą ofertą brodzików na rynku. W 2018 roku znalazła się wśród finalistów konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Interdyscyplinarnemu jury zaprezentowała kabinę Free Zone D2L(P) z nowoczesnym bezprogowym wejściem i drzwiami wyposażonymi w rolki łożyskowe, które mają zapewniać ciche otwieranie. Sanplast oprócz kabin i brodzików sprzedaje również wanny, umywalki i systemy hydromasażu.

4 miejsce: ceramika sanitarna Roca

Polacy do swoich domów bardzo chętnie wybierają również hiszpańską ceramikę Roca, która jest obecna na światowym rynku już od ponad stu lat. Firma rozpoczęła swoją działalność w fabryce w Gavà pod Barceloną, a w tej chwili działa już w 72 miejscach na świecie, również w Polsce, gdzie znajdują się dwa ważne oddziały produkcyjne (Gliwice i Gryfice). Roca oferuje kompletne wyposażenie łazienek – nie tylko ceramikę, ale również armaturę. Firma jako producent ceramiki sanitarnej w rankingu 2018/2019 znalazła się ze względu na solidność, z której słynie i coraz większą rozpoznawalność na naszym rynku. Cennik ma nieco wyższy niż konkurencyjne firmy w Polsce, jednak użytkownicy chwalą jej produkty ją za odporność na zabrudzenia i zacieki.

5 miejsce: ceramika sanitarna Duravit

Niemiecka firma Duravit ma najdłuższą tradycję spośród wszystkich producentów z rankingu ceramiki sanitarnej 2018/2019. Istnieje już od 200 lat, a za jej znak rozpoznawalnym uznaje się innowacyjność widoczną nie tylko w działaniu urządzeń, ale również w ich designie. Duravit stanął w szranki z Sanplastem, prezentując na konkursie Dobry Wzór miskę toaletową Vero Air z deską sedesową, która wykorzystuje funkcję automatycznego mycia (SensoWash). Produkty marki Duravit (umywalki, wanny, miski WC i bidety, meble łazienkowe) są wykonywane w zgodzie z minimalistycznymi trendami. Purystyczna kolekcja Luv wpisuje się w styl skandynawski, natomiast geometryczna seria DuraSquare jest wprost stworzona do tego, by uzupełniać aranżację łazienki w stylu industrialnym. Ceramika Duravit, pokrywana szkliwem chroniącym przed bakteriami, plasuje się jednak na wyższej półce cenowej, dlatego pod względem popularności wypada słabiej niż wyposażenie innych marek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także