Blisko ludziCezary Żak ma słynnego brata. Nieznany fakt z życia aktora

Cezary Żak ma słynnego brata. Nieznany fakt z życia aktora

Cezary Żak ma znanego krewnego
Cezary Żak ma znanego krewnego
Źródło zdjęć: © AKPA
Marta Kutkowska

22.08.2021 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cezary Żak to ulubieniec polskiej publiczności. Popularność przyniósł mu kultowy już serial "Ranczo". Niewiele osób wie, że nie jest jedyną znaną osobą w swojej rodzinie. Okazuje się, że jest spokrewniony z bardzo popularnym polskim komikiem.

Cezary Żak urodził się i wychował w Brzegu Dolnym w województwie dolnośląskim. Jak sam przyznaje, był bardzo związany z rodzinną miejscowością i nie planował przyszłości w większym mieście. - Na początku Brzeg Dolny, gdzie się urodziłem i wychowałem, w zupełności mi wystarczał. Nie miałem ambicji, żeby się stamtąd wyprowadzać. Do momentu aż pojechałem pociągiem do Wrocławia, żeby kupić rybki do akwarium - przyznał aktor w radiowej "Jedynce". 

Sławny cioteczny brat

Okazuje się, że z Brzegu Dolnego pochodzi także cioteczny brat aktora, Tadeusz Drozda. Mamy artystów są rodzonymi siostrami. Tadeusz Drozda zwierzył się kiedyś, że traktował swoją ciocię jak własną mamę. - Moja rodzona mama zmarła wcześnie. Potem opiekowała się tak można powiedzieć nami mama Czarka. I to ona była moją mamą - wyznał Tadeusz Drozda.

Tadeusz Drozda traktował ciocię jak własną mamę
Tadeusz Drozda traktował ciocię jak własną mamę © AKPA

Panowie mieli ze sobą świetny kontakt i nadal utrzymują ciepłe stosunki. W pewnym momencie połączyli siły także na scenie, o czym niewiele osób pamięta.

Talent w genach

Tadeusz Drozda wziął swojego kuzyna pod skrzydła i pozwolił mu rozwijać talent aktorski u swojego boku. - Wziąłem go do swojego kabaretu, który nazywał się "Drozda Show". Jeździliśmy po Polsce. Ja miałem swój program, a on grał u mnie samego siebie – młodego aktora, który skończył szkołę i Drozda go wciągał na scenę. To było kilka lat i mnóstwo występów. Zresztą wtedy też nigdzie nie było mówione, że my jesteśmy rodziną - mówił Tadeusz Drozda w wywiadzie dla "Faktu".

Tadeusz Drozda świętował w zeszłym roku wyjątkowy jubileusz, 50. rocznicy pracy artystycznej. Teraz, gdy nie pojawia się tak często w mediach, może skupić się na życiu prywatnym. Ma piękny dom w podwarszawskiej Radości, a życie dzieli z żoną, z którą w tym roku świętuje 51. rocznicę ślubu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (112)
Zobacz także