Trwa ładowanie...

Cezary Żak ma słynnego brata. Nieznany fakt z życia aktora

Cezary Żak to ulubieniec polskiej publiczności. Popularność przyniósł mu kultowy już serial "Ranczo". Niewiele osób wie, że nie jest jedyną znaną osobą w swojej rodzinie. Okazuje się, że jest spokrewniony z bardzo popularnym polskim komikiem.

Share
Cezary Żak ma znanego krewnego
Cezary Żak ma znanego krewnego Źródło: AKPA
dpi1ccm

Cezary Żak urodził się i wychował w Brzegu Dolnym w województwie dolnośląskim. Jak sam przyznaje, był bardzo związany z rodzinną miejscowością i nie planował przyszłości w większym mieście. - Na początku Brzeg Dolny, gdzie się urodziłem i wychowałem, w zupełności mi wystarczał. Nie miałem ambicji, żeby się stamtąd wyprowadzać. Do momentu aż pojechałem pociągiem do Wrocławia, żeby kupić rybki do akwarium - przyznał aktor w radiowej "Jedynce". 

Sławny cioteczny brat

Okazuje się, że z Brzegu Dolnego pochodzi także cioteczny brat aktora, Tadeusz Drozda. Mamy artystów są rodzonymi siostrami. Tadeusz Drozda zwierzył się kiedyś, że traktował swoją ciocię jak własną mamę. - Moja rodzona mama zmarła wcześnie. Potem opiekowała się tak można powiedzieć nami mama Czarka. I to ona była moją mamą - wyznał Tadeusz Drozda.

Tadeusz Drozda traktował ciocię jak własną mamę AKPA
Tadeusz Drozda traktował ciocię jak własną mamę Źródło: AKPA

Panowie mieli ze sobą świetny kontakt i nadal utrzymują ciepłe stosunki. W pewnym momencie połączyli siły także na scenie, o czym niewiele osób pamięta.

dpi1ccm

Talent w genach

Tadeusz Drozda wziął swojego kuzyna pod skrzydła i pozwolił mu rozwijać talent aktorski u swojego boku. - Wziąłem go do swojego kabaretu, który nazywał się "Drozda Show". Jeździliśmy po Polsce. Ja miałem swój program, a on grał u mnie samego siebie – młodego aktora, który skończył szkołę i Drozda go wciągał na scenę. To było kilka lat i mnóstwo występów. Zresztą wtedy też nigdzie nie było mówione, że my jesteśmy rodziną - mówił Tadeusz Drozda w wywiadzie dla "Faktu".

Tadeusz Drozda świętował w zeszłym roku wyjątkowy jubileusz, 50. rocznicy pracy artystycznej. Teraz, gdy nie pojawia się tak często w mediach, może skupić się na życiu prywatnym. Ma piękny dom w podwarszawskiej Radości, a życie dzieli z żoną, z którą w tym roku świętuje 51. rocznicę ślubu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Cezary Żak: w latach 90. rozkręciłem z kolegą biznes piernikowy

dpi1ccm

Podziel się opinią

Share
dpi1ccm
dpi1ccm