Chcesz się szybko opalić? Tak osiągniesz zamierzony efekt w mgnieniu oka

Chcesz się szybko opalić? Tak osiągniesz zamierzony efekt w mgnieniu oka

Jak się szybko opalić?
Jak się szybko opalić?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Paola Garcia Broeders
18.07.2023 14:24, aktualizacja: 20.07.2023 07:31

Latem miłośniczki słońca i brązowej opalenizny starają się złapać jak najwięcej promieni. W jaki sposób podejść jednak do tematu z głową? Czy istnieje przepis na szybką, ale bezpieczną opaleniznę?

Chcesz uzyskać ładny odcień opalonej skóry, ale nie wiesz, jak podejść do tematu? Istnieje kilka metod na to, by złapać słońce bez lęku o możliwe skutki uboczne. Dzięki nim unikniemy poparzeń i będziemy cieszyć się zdrowym wyglądem. Pierwsza ważna zasada głosi, aby w lecie unikać słońca od godziny 11 do 15 - wówczas znajduje się na możliwie najwyższym punkcie. Kolejna — aby nie zapominać o kremie z filtrem oraz nakryciu głowy. Co jeszcze należy wiedzieć, jeżeli chcemy cieszyć się muśniętą słońcem skórą?

Jak opalić się z głową? O tym pamiętaj

Wiele osób nie ma świadomości, że opalić się można również w cieniu. Niektórzy zapominają o właściwym nawodnieniu organizmu, aby uniknąć problemów ze zdrowiem. Kolejną sprawą jest zabezpieczenie wszelkich znamion oraz zmian skórnych. Osoby o jasnej karnacji powinny z kolei uważnie pilnować kremu z filtrem, aby uniknąć poparzeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zatem robić, aby nabrać koloru przy jednoczesnym zachowaniu ostrożności? Jeżeli zależy nam na szybszym nabraniu pożądanego odcienia skóry, zaopatrzmy lodówkę w produkty bogate w karoten. To naturalny barwnik, znajdujący m.in. w batatach, marchewce, pomidorach, morelach czy dyni. Niektóre olejki do opalania zawierają wyciągi ze wspomnianych produktów, co również może pomóc w nabyciu opalenizny.

Warto też wiedzieć, co zrobić, aby utrwalić nabytą opaleniznę — tu pomogą wszelkie produkty zawierające witaminy C oraz B. Nie tylko pomogą one przy utrwaleniu koloru, lecz także wspomogą regenerację skóry.

Szybko i zdrowo. Co jeszcze warto wiedzieć o opalaniu?

Jeżeli zależy nam na pięknym odcieniu skóry, możemy też zerknąć na produkty, które oferują drogerie. Pamiętajmy jednak, że przesadzanie z opalaniem nie jest zdrowe. Na pierwszym miejscu powinnyśmy postawić dbanie o skórę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta