Blisko ludziChłosta za pozamałżeński seks

Chłosta za pozamałżeński seks

Chłosta za pozamałżeński seks
Źródło zdjęć: © sxc.hu

18.02.2010 10:59, aktual.: 23.06.2010 09:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karę chłosty wykonano na trzech Malezyjkach, skazanych na mocy prawa
islamskiego za pozamałżeński seks.

Karę chłosty wykonano na trzech Malezyjkach, skazanych na mocy prawa islamskiego za pozamałżeński seks - poinformował minister spraw wewnętrznych Malezji Hishammuddin Hussein. To pierwszy przypadek wychłostania kobiet w tym kraju.

Chłosta odbyła się w więzieniu koło Kuala Lumpur 9 lutego. Nie wiadomo, dlaczego władze zdecydowały się poinformować o tym właśnie teraz. Przedstawiciel resortu spraw wewnętrznych, który zastrzegł sobie anonimowość, powiedział, że każda z kobiet otrzymała od czterech do sześciu razów rattanową rózgą.

Agencja Associated Press odnotowuje, że nie sprecyzowano, w które części ciała bito skazane; w przeszłości władze zapowiadały, że kobiety będą chłostane po plecach, a nie po pośladkach.

Zakłada się - dodaje AP - że w przypadku kobiet kara chłosty ma raczej znaczenie symboliczne; inaczej jest w przypadku mężczyzn, których za takie przestępstwa jak gwałt, czy przemyt narkotyków, chłoszcze się po pośladkach grubym rattanowym prętem tak mocno, że z reguły skóra pęka i pozostają blizny.

Nie wiadomo, czy mężczyźni, z którymi wychłostane potem kobiety uprawiały pozamałżeński seks, również zostali ukarani.

Na chłostę czeka czwarta Malezyjka, matka dwojga dzieci, skazana w ubiegłym roku za napicie się piwa.

W Malezji prawo islamskie stosuje się wobec muzułmanów, stanowiących prawie dwie trzecie 28-milionowej ludności tego kraju. Pozostali obywatele podlegają prawu świeckiemu. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także