Poleca taki seks parom z długim stażem. "Ratuje związki"
Seks jest ważnym elementem związku. Nie zawsze musi on być jednak pełny energii. Terapeuta seksualny dr Jack Morin wyjaśnił, czym jest "ciepły seks", który pomoże w sytuacjach, gdy libido jest niższe i nie chcemy się zmęczyć. To alternatywa dla szybkiego zbliżenia, polecana zwłaszcza w długoletnich relacjach.
14.11.2024 | aktual.: 14.11.2024 20:58
Seks ma różne oblicza, a każdy z nas ma swoje własne preferencje, które go dotyczą. Jak tłumaczy terapeuta seksualny dr Jack Morin, który jest autorem książki "The Erotic Mind", nie zawsze musi się on kończyć jednak orgazmem. Warto poznać pojęcie znane jako "ciepły" lub "leniwy seks". Według doktora Morina jest on wręcz niezbędny w długotrwałych związkach.
Czym jest "ciepły seks"?
Dla wielu osób seks kojarzy się z czymś namiętnym, gorącym, przy okazji szybkim oraz energicznym. Jak twierdzi dr Morin, daje to jednak bardzo ograniczony (a zarazem nudny) obraz tego, czym jest i jaki powinien być stosunek seksualny. Przeciwieństwem i alternatywą jest "ciepły" lub "leniwy seks". Czym jest dokładnie?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Ciepły seks obraca się wokół spokojniejszych doświadczeń zmysłowości, czułości, przyjemności i figlarnej zabawy" - pisze dr Jack Morin.
Choć może on być niezwykle przyjemny i intymny, orgazm i wysokie stany podniecenia nie są jego głównymi celami. Nacisk kładziony jest na połączenie oraz zmysłowość. Wszystko odbywa się bez pośpiechu.
Korzyści z "ciepłego seksu"
Według dra Morina "ciepły seks" jest niezbędny w utrzymaniu związków z długim stażem i radzeniu sobie w okresach obniżonego libido. Wtedy okazuje się "ratunkiem".
"Ciepły seks pozwala parom utrzymać fizyczną więź i pomaga im nadal postrzegać siebie nawzajem w świetle seksualnym" - stwierdza dr Morin.
Do innych powodów, w których może przydać się znajomość "ciepłego seksu", zalicza:
- zmęczenie (kiedy nie mamy ochoty na energiczne pozycje seksualne),
- niepełnosprawność,
- ból (niektóre pozycje są bolesne lub niewygodne),
- starzenie się (z upływem czasu niektóre pozycje mogą nie być już osiągalne lub przyjemne),
- trudności z erekcją,
- traumę (wolniejszy, łagodniejszy seks może być dobrym rozwiązaniem dla osób z traumą, które muszą odbudować bezpieczeństwo, zaufanie i kontrolę),
- chęć odczuwania większej przyjemności ("ciepły seks" jest wolniejszy i bardziej intymny).
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.