Blisko ludziCo mówią kobiety i mężczyźni zaraz po seksie? Możecie być zaskoczeni

Co mówią kobiety i mężczyźni zaraz po seksie? Możecie być zaskoczeni

Co mówią kobiety i mężczyźni zaraz po seksie?
Co mówią kobiety i mężczyźni zaraz po seksie?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Gala Martínez López
02.06.2022 21:52

Zastanawialiście się kiedyś, jakie są pierwsze słowa, które wybrzmiewają zaraz po seksie? Z ust kobiet i mężczyzn padają zupełnie różne zdania. Unaoczniają bardzo wiele, jeżeli chodzi o podejście do życia intymnego. Zaciekawieni?

Seks to bardzo ważny element każdego związku – przyczynek do jego scalenia lub powód do kolejnej kłótni. Choć dla każdego jest inny, to w jego ramach istnieją pewne uniwersalne, utarte schematy, które powtarzają się u większości par. Przykładem mogą być słowa wypowiadane zaraz po zbliżeniu. Jak się okazuje, powtarzamy te same frazesy. Tyle, że różnią się one w przypadku kobiet oraz mężczyzn. Co zatem mówimy w sypialni, gdy emocje jeszcze na dobre nie ostygły, a ciała się nie uspokoiły? 

Badanie, wyjaśniające tę kwestię, zostało przeprowadzone na zlecenie internetowej strony randkowej IllicitEncounters.com. Dorosłych ankietowanych, którzy odpowiadali na to pytanie, było dwa tysiące. "The Sun" podało "Top 5" tekstów, padających z ust kobiet oraz mężczyzn zaraz po odbyciu stosunku. 

Co mówią kobiety i mężczyźni zaraz po seksie?

Okazuje się, że kobiety najczęściej mówią: "Jesteś fantastyczny". Zdanie, które zajęło drugie miejsce to: "Nie zasypiaj". Bardzo typowy frazes związany z tym, że mężczyźni w większości faktycznie po orgazmie zaraz zapadają w słodki sen. "Przytul mnie" – to pozycja trzecia na liście. Kobiety zazwyczaj potrzebują po zbliżeniu jeszcze dużo czułości. Na czwartym miejscu znalazło się zdanie: "Uwielbiam z tobą być". Natomiast ostatnie to niezbyt optymistyczne hasło: "Gdzie jest mój telefon?". 

Z kolei mężczyźni najczęściej mówią po prostu "wow". To wyraża z pewnością więcej niż tysiąc słów. "Czy możemy zrobić to jeszcze raz?" – pytają potem. Na miejscu trzecim znalazło się przykre stwierdzenie: "Muszę już iść". Czwarte na liście uplasowało się zdanie: "Potrzebowałem tego". "Top 5" zamyka odwiecznie nurtujące pytanie: "Miałaś orgazm?". 

Ekspertka wyjaśnia schematy

"To, co mówimy zaraz po seksie, wiele mówi o stanie związku. Większość par w długich związkach mówi bardzo niewiele, ponieważ ich seks za każdym razem raczej jest taki sam. Bardziej odkrywcze jest to, co mówi się w nowych związkach, kiedy wciąż jesteście w sobie naprawdę zakochani, a seks jest ekscytujący. Możesz stwierdzić, kiedy zainteresowanie danej osoby słabnie, po jej wyciszonej reakcji pod koniec seksu" – wyjaśnia na łamach "The Sun" Jessica Leoni, ekspertka od związków i seksu. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także