GwiazdyCo robią córki Katarzyny i Cezarego Żaków? Nie chcieli, by zostały aktorkami

Co robią córki Katarzyny i Cezarego Żaków? Nie chcieli, by zostały aktorkami

Czym zajmują się córki Katarzyny i Cezarego Żaków?
Czym zajmują się córki Katarzyny i Cezarego Żaków?
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
04.08.2022 14:48, aktualizacja: 06.08.2022 10:31

Katarzyna i Cezary Żakowie mają dwie córki – 34-letnią Aleksandrę i 27-letnią Zuzannę, które, jeśli chodzi o ścieżki zawodowe, nie poszły w ślady rodziców. A oni są z tego powodu bardzo zadowoleni. Od początku nie chcieli, by ich pociechy zostały aktorkami. Czym się zatem zajmują?

Katarzyna i Cezary Żakowie są szczęśliwym małżeństwem od 37 lat. Ich życie prywatne przeplata się z zawodowym, gdyż często występują w tych samych produkcjach i spektaklach. Ponadto wychowali dwie córki. Zuzanna ma 27 lat, natomiast Aleksandra 34 lata. Bardzo nie chcieli, by zostały aktorkami. Ich prośby zostały wysłuchane. 

Młodsza córka Żaków jest lekarką

Młodsza córka Katarzyny i Cezarego Żaków jest lekarką. "Zuzia od zawsze wiedziała, że chce leczyć ludzi. Nigdy nie miała co do tego wątpliwości. Już w liceum wybrała klasę przygotowującą do studiowana na wyższej uczelni medycznej" – powiedział Cezary Żak na łamach Plejady. 

"Poszłam w zupełnie inną stronę niż rodzice. Jeśli chodzi o sugestie rodziców, to były właśnie takie, żeby nie wybierać zawodu aktora, a jeśli chodzi o jakieś konkretne propozycje, to nie. To był mój wybór. Zawsze tak chciałam" – potwierdziła Zuzanna na kanapach "Dzień Dobry TVN". Jednak jej zawód w ostatnim czasie łączył się z dużym ryzykiem, stresem i obciążeniem psychicznym. Mowa oczywiście o pandemii COVID-19. 

"Ona żegnała ludzi umierających na szpitalnych łóżkach, zamiast ich rodzin. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Zuzia potwornie to przeżywała. Czas jej dyżurów na oddziałach covidowych był traumatyczny. Ale to też dla niej cenne doświadczenie. Przeżyła coś takiego w pierwszym roku uprawiania swojego zawodu. Uważam, że poukładało jej to system zawodowych wartości na całe życie" – opowiedział aktor Michałowi Misiorkowi. 

Starsza córka Żaków jest producentką programów dla dzieci

Z kolei starsza córka Aleksandra zajmuje się produkcją programów dla dzieci. "Ręce do Boga złożyłam, żeby tak się nie stało. To wymodlone. Uważałam, że to jest bardzo trudny zawód dla kobiety. Poza tym, będąc córkami bardzo popularnego taty, miałyby bardzo trudno" – powiedziała Katarzyna Żak w studiu "Dzień Dobry TVN". Okazuje się jednak, że starsza pociecha myślała o karierze aktorskiej. "To bardziej tata mówił: ‘Nie, po moim trupie’. Jestem blisko branży, ale po drugiej stronie kamery" – dodała Aleksandra w tej samej rozmowie. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także