Blisko ludziCórka Osieckiej ironizuje i wywołuje do tablicy Agatę Dudę

Córka Osieckiej ironizuje i wywołuje do tablicy Agatę Dudę

Córka Osieckiej ironizuje i wywołuje do tablicy Agatę Dudę
Źródło zdjęć: © akpa
Aneta Malinowska

26.03.2021 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Edukacja zdalna jest uciążliwa dla dzieci i dla rodziców, a często również dla nauczycieli. Nad tym problemem pochyliła się w najnowszym felietonie Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej. Nie omieszkała wywołać do tablicy Agatę Dudę, która z zawodu jest nauczycielką. Czy to mogło zdenerwować prezydentową?

Nauka zdalna wzbudza w Polakach wiele emocji. Bywa uciążliwa dla dzieci i rodziców, ale również jest problematyczna dla wielu nauczycieli. W najnowszym felietonie w tygodniku "Polityka" tematowi zdalnej edukacji poświęciła miejsce córka Agnieszki Osieckiej - dziennikarka Agata Passent.

Felieton Agaty Passent

Napisała jak nauka zdalna wygląd u niej w domu i nie omieszkała nawiązać do świata polityki i kobiet, które się w nim na co dzień obracają.

- Jak to cudownie, że jako matka i żona mam siostrzane wsparcie najważniejszych liderek Niepodległej: Pierwszej Damy, Pierwszej Córki Doradczyni, Ministry Rodziny, premiery Szydło, która obiecała, że damy radę - ironizuje w tekście felietonistka.

Uderzyła w czuły punkt pierwszej damy?

W tekście najwięcej uwagi publicystka poświęciła prezydentowej. A to dlatego, że Agata Duda jest nauczycielką i przez wiele lat uczyła niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Lubiła tę pracę, a uczniowie bardzo ją chwalili. W związku z tym Agata Passent oczekuje od pierwszej damy wsparcia, dla siebie i innych rodziców.

- Rozumiem, że Małżonka Prezydenta nie ma takiego oratorskiego talentu jak Emily Pankhurst czy Winston Churchill. Można poprosić o nośny płomienny tekst jakiegoś speca – napisała w felietonie Passent i dodała: - Nasza Pierwsza Dama to nauczycielka. Jak nie poddać się przy prowadzeniu lekcji zdalnych – czekam na instastorkę - napisała córka Osieckiej.

Z ciekawości zajrzeliśmy na kanały i strony kancelarii prezydenta. Wygląda na to, że Agata Duda okolicznościowo pamięta o sprawach szkolnych i poświęca im czas. Pierwsza dama co jakiś czas rozmawia z nauczycielami o edukacji w czasie pandemii oraz bierze udział w spotkaniach poświęconych m.in. zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (202)
Zobacz także