Córka Drozdy jest panseksualna. Nie każdy wie, co to znaczy

Córka Tadeusza Drozdy jest panseksualna
Córka Tadeusza Drozdy jest panseksualna
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

24.03.2024 16:38, aktual.: 24.03.2024 16:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joanna Drozda, córka Tadeusza Drozdy, opowiedziała w jednym z wywiadów o swojej orientacji seksualnej. Jak się okazało, jest panseksualna. W show-biznesie jest jednak o wiele więcej osób, które - tak jak ona - kochają bez względu na płeć. Wśród nich Michał Szpak, Miley Cyrus czy Monika Miller.

- Długo nie miałam potrzeby, żeby określać swoją orientację seksualną czy nawet przynależność grupową. Jestem z takich czasów, kiedy uczono, przynajmniej moi rodzice tak mnie uczyli, że nie należy dać się zaszufladkować, trzeba przełamywać stereotypy, to jest najwyższa wartość - powiedziała Joanna Drozda w wywiadzie dla "Repliki", w którym wyznała, że jest osobą panseksualną.

Choć panseksualizm nie jest nowym terminem, w Polsce nie spotyka się go zbyt często. Jest on związany z "wyzwoleniem seksualnym", w którym miłość może dotyczyć nie tylko innych ludzi - niezależnie od płci, wieku i poglądów seksualnych, ale również samego siebie. To nie tylko popęd fizyczny, ale przede wszystkim pociąg emocjonalny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gwiazdy, które są panseksualne

W polskim show-biznesie jest kilka znanych nazwisk, które określiły się mianem osób panseksualnych. Jednym z nich jest Michał Szpak, który o swojej orientacji seksualnej opowiedział w rozmowie dla "Twojego Stylu". Nie jest to dla niego tematem tabu.

- Miłość nie ma płci. Miłość to opieka, troska, zachwyt, relacja z osobą, z którą jest mi dobrze. Nie mogę powiedzieć, że zakocham się tylko w kobiecie lub tylko w mężczyźnie, bo ja zakochuję się w człowieku. Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie - zaznaczył Szpak.

Podobnie jest w przypadku Moniki Miller, artystki i wnuczki byłego premiera Leszka Millera, która na samym początku mówiła, że jest osobą biseksualną. Dopiero później wyznała, że jest panseksualna.

- Jeśli chodzi o orientację, to bardzo dużo osób mówi, że powinnam iść do kościoła, że trafię do piekła, że nie ma czegoś takiego, że sobie wymyśliłam. Pojawiają się też takie komentarze, że mówię to wyłącznie pod publikę - oznajmiła w rozmowie z Plejadą.

Te zagraniczne gwiazdy są panseksualne

O panseksualizmie zdecydowanie częściej mówią zagraniczne gwiazdy, takie jak znane twarze Disney'a: Miley Cyrus, Demi Lovato i Bella Thorne oraz Angelina Jolie.

- Zmieniamy definicję tego, co dla osoby homo lub panseksualnej oznacza bycie w związku heteroseksualnym. To, co odkryłam to: ludzie zakochują się w ludziach, nie w ich płci, nie w tym, jak wyglądają, nie w czymkolwiek innym. To, w czym jestem zakochana, istnieje na duchowym poziomie. Nie ma to nic wspólnego z seksualnością, płeć to mała, nic nieznacząca część związku - podkreśliła Miley Cyrus w wywiadzie dla "Vanity Fair".
Angelina Jolie jest osobą panseksualną
Angelina Jolie jest osobą panseksualną© Getty Images | Ernesto Ruscio
© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (594)
Zobacz także