GwiazdyCórki Jurka Owsiaka. Czym zajmują się na co dzień Aleksandra i Ewa?

Córki Jurka Owsiaka. Czym zajmują się na co dzień Aleksandra i Ewa?

Jurek Owsiak z córką Ewą.
Jurek Owsiak z córką Ewą.
Źródło zdjęć: © AKPA
29.01.2021 08:50

Już w niedzielę 31 stycznia będzie miał miejsce 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak najbardziej znany jest ze swojej działalności jako lider fundacji. Jego charyzma co roku przyciąga wiele osób dobrej woli, którzy z chęcią wspomagają zbiórkę. Od wielu lat Owsiak jest wierny jednej kobiecie, swojej żonie Lidii, z którą doczekał się dwóch córek. Obie pociechy unikają blasku fleszy.

Aleksandra i Ewa to ukochane córki lidera WOŚP. Założyciel fundacji kilkukrotnie wypowiadał się o nich, ale zazwyczaj unika szczegółowych odpowiedzi dotyczących życia prywatnego. Na szczęście o obu kobietach na przestrzeni lat pojawiło się kilka ważnych informacji. Czym zajmują się zawodowo?

Życie rodzinne Jurka Owsiaka

Od ponad czterech dekad żoną pomysłodawcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, nazywana przez męża czule Dzidzią. Obydwoje są rodzicami 42-letniej Aleksandry32-letniej Ewy. Na co dzień obie kobiety unikają rozgłosu i starają się żyć poza blaskiem fleszy.

Starsza córka przez wiele lat pomagała ojcu w organizacji finałów WOŚP i Przystanku Woodstock. W przeszłości uczyła się w USA, gdzie ukończyła produkcję filmową, a następnie dietetykę i suplementację. Przez pewien czas prowadziła własną restaurację, ale w końcu ją sprzedała – teraz pracuje jako trenerka fitness. Z kolei młodsza skończyła studia w Londynie. Dopiero 2 lata temu zdecydowała się wrócić do kraju, gdzie pracuje w Instytucie Chopina.

To niejedyne kobiety w życiu Jurka Owsiaka. Lider WOŚP doczekał się także dwóch wnuczek (córek Aleksandry): Maja jest już w szkole średniej, a Zuzanna uczy się jeszcze w podstawówce.

Jeszcze kilka lat temu Owsiak przyznawał, że po narodzinach pierwszej córki nie wiedział, jak się zachować, ani nie pojmował, na czym polega ojcostwo. W końcu sam do wszystkiego dojrzał. Z kolei po zbyt wczesnych narodzinach młodszej córki, uświadomił sobie, z jakimi brakami w szpitalach mierzą się na co dzień medycy. Kiedy Ewa w końcu wróciła do domu, Owsiak postanowił działać i tak wykluła się idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Obie córki rzadko pokazują się w mediach, a Owsiak zawsze może na nie liczyć. Obie bez wahania wyciągają pomocną dłoń do ojca, aby wiedział, że zawsze są przy nim i wspierają jego charytatywne działania. Lider fundacji przyznał kiedyś, że od zawsze uczył Aleksandrę i Ewę szczerości, dlatego do dzisiaj mają ze sobą świetny kontakt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (103)
Zobacz także