Ćwiczenia ze sztangą dla kobiet. Jak wykonać je prawidłowo?

22.07.2015 13:02, aktual.: 23.07.2015 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sztanga – ulubiony przyrząd do ćwiczeń każdego mężczyzny zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet. Nic dziwnego, taki trening to doskonały sposób na wymodelowanie sylwetki oraz zrucenie zbędnych kilogramów.

Ćwiczenia z wykorzystaniem sztangi są przeznaczone dla osób, które pragną wyrzeźbić ciało, a także wzmocnić mięśnie. Trening przyspiesza spalanie tłuszczu, jest więc polecany osobom walczącym z nadwagą. Wykonując martwy ciąg, plank czy przysiady z obciążeniem nie tylko odchudzamy, ale również modelujemy naszą sylwetkę. Takie ćwiczenia są skuteczniejsze niż popularne aeroby. Nie powinniśmy się obawiać przyrostu tkanki mięśniowej. Ciężary są dobrane tak, aby rzeźbić mięśnie, nie dopuszczając do ich nadmiernego rozrostu.

Ćwiczenia z wykorzystanie sztangi można wykonywać nie tylko na siłowni, ale w domu, a nawet na świeżym powietrzu. Wystarczy sztanga, talerze obciążające oraz trochę wolnego czasu. Trenerka Joanna Ucińska w „Studiu Active” prezentuje kilka prostych ćwiczeń, które wykonasz w każdych warunkach.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)