Zwrócił się do części posłanek i zadał jedno pytanie. Niesłychane, co im wytknął

Zwrócił się do części posłanek i zadał jedno pytanie. Niesłychane, co im wytknął

Źródło zdjęć: © FORUM | Zbyszek Kaczmarek / Forum
17.01.2024 16:42, aktualizacja: 17.01.2024 18:05

Poseł Przemysław Czarnek uderzył w posłanki partii rządzących. W trakcie posiedzenia Sejmu odniósł się do wypowiedzi Doroty Marek dotyczącej in vitro i wspomniał sytuację ze Strajków Kobiet.

16 stycznia, w trakcie wtorkowego posiedzenia Sejmu, Przemysław Czarnek zwrócił się do posłanek Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Były szef resortu edukacji postanowił odnieść się do słów Doroty Marek. Przedstawicielka KO stwierdziła, że in vitro pomoże zwiększyć dzietność Polaków. Polityk PiS wspomniał też pewne banery, pojawiające się w trakcie Strajków Kobiet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przemysław Czarnek uderzył w posłanki partii rządzących

Posłanka z obwodu krakowskiego, która otrzymała mandat w X kadencji Sejmu podpadła Przemysłowi Czarnkowi. Dorota Marek wielokrotnie podkreślała w swojej wypowiedzi, jak ważne jest dofinansowanie in vitro i zwiększeniu dzietności. Jej postawa nie spodobała się przedstawicielowi PiS, który użył jej słów do obrażenia posłanek KO i Lewicy.

- Mówiliście tutaj wielokrotnie o in vitro. Pani Dorota Marek mówiła, że in vitro w powiecie przyczyni się do tego, że będzie większa dzietność - zaczął polityk.

- Która z was nie była na tzw. strajkach niektórych kobiet, przynoszących wstyd wielu innym kobietom? Która nie była? Wszystkie byłyście - zwrócił się do posłanek siedzących w sejmowych ławach po lewej stronie.

Poseł PiS w dalszej części swojej wypowiedzi, stwierdził, że uczestniczki Strajków Kobiet pluły na mundur polskiego policjanta, a następnie odniósł się do pewnego baneru, który często pojawiał się na protestach w całej Polsce.

- Widziałyście młode dziewczyny z napisami "pi*****ę, nie rodzę"? Widziałyście te transparenty z wulgaryzmami, że nie będą rodzić? Z in vitro też się rodzi. Najpierw weźcie się za porządną edukację prospołeczną polskiej młodzieży. Nie psujcie polskiej młodzieży! - dodał Czarnek.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (180)
Zobacz także