Trwa ładowanie...

Czerwone usta - jak prawidłowo wykonać czerwony makijaż ust?

Czerwone usta uchodzą za symbol pewnej siebie i świadomej swoich atutów kobiety. Niegdyś były zarezerwowane wyłącznie na specjalne okazje — na randkę, wesele i inne ważne uroczystości. Obecnie jednak coraz więcej kobiet stawia na czerwony makijaż ust na co dzień. Tymczasem wykonanie takiego makijażu nie należy do najłatwiejszych.

Czerwone usta - jak prawidłowo wykonać czerwony makijaż ust?Źródło: 123RF
d4de0go
d4de0go

Jak przygotować usta do czerwonego makijażu?

Niektóre kobiety wychodzą z błędnego założenia, że zakup bardzo drogiej szminki do ust jest jedynym i obligatoryjnym warunkiem dobrego makijażu ust. Tymczasem bardzo ważnym krokiem jest uprzednie przygotowanie ust. Podstawą jest codzienne stosowanie balsamu nawilżającego do ust. Od czasu do czasu można wykonać peeling, który jest niezwykle pomocnym kosmetykiem w pozbywaniu się suchych skórek z ust.

Kolejnym krokiem w procesie przygotowania ust do nałożenia na nie *czerwonej szminki *jest obrysowanie ich konturu za pomocą korektora o ton jaśniejszego niż odcień skóry. Następnym etapem jest obrysowanie konturu ust konturówką o kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia ust.

Jak nakładać czerwoną szminkę na usta?

Czerwony makijaż ust uchodzi za bardzo trudną sztukę i wymagającą dużo wprawy, doświadczenia i cierpliwości. Aplikację czerwonej szminki najlepiej zacząć od środka ust, a następnie przesuwać się ku kącikom. Kobiety, które nie są obyte w tej sztuce, powinny nakładać szminki o intensywnych odcieniach za pomocą pędzelka. Ciekawym trikiem jest delikatne wklepywanie pomadki w usta — pomoże to równomiernie ją rozprowadzić, co jest bardzo istotne w przypadku czerwonej szminki. Dobrym sposobem na pozbycie się nadmiaru czerwonej pomadki z ust jest również przyłożenie do nich chusteczki higienicznej (przy czym warto pamiętać, żeby jej nie przesuwać).

d4de0go

Powiększanie ust za pomocą czerwonej szminki i pomadki

Nakładanie czerwonej szminki jest dobrą okazją do tego, by optycznie powiększyć usta. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób — na przestrzeń nad górną wargą należy nałożyć większą ilość podkładu lub korektora, a następnie delikatnie wyjechać poza kontur ust, obrysowując je kredką. Przy czym należy uważać, żeby nie przesadzić i niezamierzenie zamiast zmysłowych czerwonych ust nie zafundować sobie efektu „glonojada”.

Czerwona szminka do ust a makijaż oczu

Według podstawowej zasady intensywnego makijażu ust nie powinno łączyć się z intensywnym makijażem oczu. Dlatego też wielbicielki klasyki, które stawiają na czerwone usta, powinny wybrać jasny makijaż oczu (na co dzień — beżowy, na wieczór — złoty). Ciekawym rozwiązaniem jest także makijaż we francuskim stylu, którego cechą charakterystyczną jest elegancka, geometryczna kreska na oku i mocno wytuszowane rzęsy. Przy czym należy zwrócić uwagę, by narysowana przez nas kreska nie była zbyt gruba. Z tego typu makijażem łatwo przesadzić, co może nadać nieco wulgarnego wyrazu. Umiejętnie wykonany makijaż oczu świetnie zgra się z czerwonymi ustami.

d4de0go
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4de0go