Trwa ładowanie...
d2epf4g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
#ŻYĆLEPIEJ

Członkinie rosyjskiego zespołu Pussy Riot nadal w areszcie

Moskiewski sąd zapowiedział, że proces trzech
członkiń zespołu Pussy Riot, oskarżonych o "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" za
wykonanie w świątyni antyputinowskiej pieśni, będzie transmitowany na stronie internetowej sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkinie rosyjskiego zespołu Pussy Riot nadal w areszcie
(AFP)
d2epf4g

Moskiewski sąd zapowiedział, że proces trzech członkiń zespołu Pussy Riot, oskarżonych o "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" za wykonanie w świątyni antyputinowskiej pieśni, będzie transmitowany na stronie internetowej sądu. Rzeczniczka sądu po rozprawie wstępnej, która toczyła się przy drzwiach zamkniętych, powiedziała, że następna właściwa rozprawa odbędzie się 30 lipca i że przebieg procesu będzie transmitowany na stronie internetowej Chamowniczeskiego Sądu Rejonowego w Moskwie.

Trzy członkinie rosyjskiego zespołu punkrockowego Pussy Riot: 22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 29-letnia Jekatierina Samucewicz i 24-letnia Maria Alochina, oskarżane o obrazę uczuć religijnych i chuligaństwo, pozostaną w areszcie do stycznia roku 2013, o czym sąd zadecydował w piątek.

W poniedziałek odrzucił wniosek obrony o powołanie na świadków 34 osób, w tym prezydenta Rosji Władimira Putina i zwierzchnika Cerkwi, patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla.
Adwokaci nazywają proces członkiń Pussy Riot "teatrem absurdu" i po raz kolejny skrytykowali stronniczość wymiaru sprawiedliwości.

Jeden z obrońców Mark Fejgin powiedział dziennikarzom obecnym w sądzie, że obrońcom nie pozwala się na przedstawienie dowodów niewinności klientek. Za "podejrzaną" uznał też decyzję sądu o transmitowaniu procesu, przypominając, że jedynie procesy terrorystów są w ten sposób transmitowane.

21 lutego pięć młodych artystek z Pussy Riot weszło do soboru Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, naciągnęło na głowy kolorowe kominiarki, rozstawiło przed ołtarzem aparaturę nagłaśniającą i wykonało utwór, który nazwały "Modlitwą punkową". Prosiły w niej Bogurodzicę, by przepędziła Władimira Putina.
Ochroniarze wyprowadzili artystki ze świątyni i puścili wolno. Skandal wybuchł, gdy członkinie Pussy Riot umieściły w internecie film ze swojego występu. Wśród prawosławnych, w tym hierarchów, podniosły się głosy oburzenia. Dziewczęta oskarżono o sprofanowanie świątyni, obrażenie uczuć religijnych i szerzenie nienawiści.

Wkrótce po tym trzy członkinie zespołu zostały aresztowane. Sąd nie zgodził się na zamianę aresztu na inny środek zapobiegawczy, na przykład na dozór policyjny. Odrzucił stosowne wnioski obrońców, choć za artystki poręczyły 53 osoby publiczne.(PAP)
mmp/ ro/

POLECAMY:

* Jak żyje polska drag queen?*

* Wyznania ofiary pedofila*

* Kup jeden zabieg, drugi dostaniesz gratis*

d2epf4g

Podziel się opinią

Share

d2epf4g

d2epf4g