Masz taki krem w kosmetyczce? Nie nadaje się do użycia

Codzienna aplikacja kremu z filtrem chroni przed starzeniem skóry.
Codzienna aplikacja kremu z filtrem chroni przed starzeniem skóry.

10.05.2024 11:59, aktual.: 10.05.2024 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krem z filtrem to podstawa pielęgnacji. Produkt chroni przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych na skórę. Masz w domu krem z filtrem z ubiegłego roku i nie wiesz, czy jeszcze nadaje się do użycia? Marcin Korczyk, znany jako Pan Tabletka nie pozostawia wątpliwości.

Każda z nas chce cieszyć się zdrową i zadbaną cerą bez zmarszczek. To zasługa odpowiedniej pielęgnacji. Jednym z najważniejszych kosmetyków, który powinien znajdować się w każdej kosmetyczce, jest krem z filtrem.

Produkt chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, które przyśpiesza proces starzenia się skóry. Regularne stosowanie kremu z filtrem zapobiega tworzeniu się nowych zmarszczek i przebarwień. Warto stosować go codziennie, bez względu na porę roku. Masz w domu krem z zeszłego lata i zastanawiasz się, czy nadaje się jeszcze do użycia? Farmaceuta nie pozostawia wątpliwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy stosowanie kremu z filtrem jest konieczne?

Promieniowanie słoneczne towarzyszy nam przez cały rok, jednak to właśnie wiosną i latem jest najsilniejsze. Wystarczy spędzić godzinę na mocnym słońcu, żeby doszło do poparzenia skóry. Można się przed tym uchronić. Wystarczy zaaplikować krem z filtrem na pół godziny przed wyjściem z domu. Produkt działa od kilku do kilkunastu godzin. Wszystko zależy od współczynnika SPF. Im jest wyższy, tym dłużej działa. To jeden z produktów, który powinien znaleźć się w każdej wakacyjnej kosmetyczce.

Czy krem z filtrem z zeszłego roku nadaje się do użycia?

Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie zużyć całego kremu w przeciągu jednego sezonu. Marcin Korczyk, znany w sieci jako Pan Tabletka to doświadczony farmaceuta, który dzieli się swoją wiedzą z zakresu farmaceutyki, dietetyki i medycyny.

W jednym ze swoich ostatnich postów tłumaczył, czy krem z filtrem z zeszłego roku nadaje się do użycia. Okazuje się, że nie. Zdaniem farmaceuty otwarty krem traci większość swoich właściwości ochronnych, nawet jeśli produkt mieści się jeszcze w dacie ważności. - Tam zaszły takie zmiany, że kosmetyk nie będzie odpowiednio chronił przed słońcem — wyjaśnia.

Zmiana temperatur wpływa nie tylko na konsystencję, ale i na skład chemiczny produktu. Taki krem nie ochroni skóry przed słońcem. Czy ta zasada dotyczy także nieotwartych kremów z ubiegłego roku? Jeśli produkt został kupiony po sezonie (np. wrzesień, październik) i był przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, będzie nadawał się do użycia jeszcze w tym roku.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Materiały WP
Materiały WP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)