Trwa ładowanie...

Czy można zorganizować wesele w czasie pandemii?

Ślub i wesele w czasie koronawirusa to temat skomplikowany. Poluzowanie obostrzeń sprawiło, że organizacja ślubu jest nieco łatwiejsza. Ale o weselach na kilkaset osób możemy zapomnieć.

Share
Czy można zorganizować wesele w czasie pandemii?
Źródło: Getty Images
d32pkeu

Kwiecień to początek sezonu ślubnego w Polsce. Tysiące par, przez pandemię koronawirusa, musiało zmienić plany. Od 20 kwietnia organizacja ślubu kościelnego jest nieco łatwiejsza. We mszach, w tym tych ślubnych, może uczestniczyć więcej osób. Limit został podniesiony i uzależniony od powierzchni kościoła. Na jednego wiernego musi bowiem przypadać 15 m2. Ślub cywilny również może się odbyć, ale bez udziału gości. W Urzędzie Stanu Cywilnego mogą być jedynie małżonkowie, świadkowie i urzędnik. Razem pięć osób. O tradycyjnym weselu nadal możemy zapomnieć.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rząd na razie nie podjął decyzji pozwalającej na udział w weselach większej liczby osób.

Czy można wyprawić wesele w czasach koronawirusa?

W czasie pandemii organizacja wesel jest nielegalna, no, chyba że jest to wesele dla dwóch osób. Teoretycznie, organizując weselne przyjęcie w domu i zapraszając na nie tylko najbliższą rodzinę, nie łamiemy prawa. Ale powrót do tradycyjnej formuły wesel na 150 czy 200 osób, w sali weselnej, z zespołem i cateringiem, na razie nie jest przewidywany.

d32pkeu

Kiedy będzie można zorganizować duże wesele?

Rząd pracuje nad przepisami dotyczącymi ślubów i wesel w czasie koronawirusa. - Jeśli chodzi o wesela, potrzebne jest tam dystansowanie się - mówił premier. - Przepisy w tej sprawie wkrótce zostaną doprecyzowane - dodał.

Najprawdopodobniej rząd pozwoli na organizację wesel do 50 osób. Większe imprezy będą musiały poczekać. Powrót do weselnej normalności najprawdopodobniej nastąpi nie wcześniej, niż jesienią.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32pkeu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32pkeu
d32pkeu