Trwa ładowanie...
d139qck

Czy twój organizm jest odpowiednio nawodniony? Innowacyjna substancja poda ci odpowiedź

Odczuwasz suchość w ustach i bardzo często doświadczasz zawrotów głowy. Regularnie bolą cię stawy i miewasz zakwasy. Jesteś permanentnie zmęczona, masz problemy z koncentracją, a twoje ciało przybiera na masie w skutek obrzęku. To ewidentny sygnał, że twój organizm jest odwodniony i nie możesz ignorować tych dolegliwości, szczególnie w czasie upałów.

Share
d139qck

Odczuwasz suchość w ustach i bardzo często doświadczasz zawrotów głowy. Regularnie bolą cię stawy i miewasz zakwasy. Jesteś permanentnie zmęczona, masz problemy z koncentracją, a twoje ciało przybiera na masie wskutek obrzęku. To ewidentny sygnał, że twój organizm jest odwodniony i nie możesz ignorować tych dolegliwości, szczególnie w czasie upałów.

Holenderska naukowiec Paulien Routs odkryła nowy sposób na uzyskanie informacji o odpowiednim poziomie nawodnienia ludzkiego ciała. Jej innowacyjny pomysł to płynna substancja o nazwie SOAK, której zadaniem jest kontrolowanie ilości wody w naszym organizmie. Na czym polega jej fenomen?

Rozpylona na ubrania, potrafi zmienić kolor tkaniny, informując nas o tym, w jakiej kondycji jest nasz organizm. Jeśli na koszulce pojawi się niebieski odcień, to znak, że ilość wody w naszym ciele jest idealna. Zielone barwy sygnalizują, że nawodnienie trzyma się w granicach normy, natomiast kolory takie jak pomarańczowy i żółty informują nas o znaczącym spadku wody.

d139qck

Substancja wchodzi w reakcję z ludzkim potem, gwarantując tym samym pełną kontrolę nad nawodnieniem organizmu. Powyższy eksperyment Routs wykonała na ubraniach sportowców, a jego efekty zaprezentowała na swojej oficjalnej stronie paulienrouts.com.

(kz/ Kobieta WP)

(Niebieski kolor - idealny poziom nawodnienia/ fot. paulienrouts.com)
Źródło: (Niebieski kolor - idealny poziom nawodnienia/ fot. paulienrouts.com)
(Zielony kolor - poziom nawodnienia w normie/fot. paulienrouts.com)
Źródło: (Zielony kolor - poziom nawodnienia w normie/fot. paulienrouts.com)
(Żółty i pomarańczowy kolor - słaby poziom nawodnienia/fot. paulienrouts.com)
Źródło: (Żółty i pomarańczowy kolor - słaby poziom nawodnienia/fot. paulienrouts.com)
d139qck

Podziel się opinią

Share
d139qck
d139qck