Żona Tuska pracuje? Już wszystko jasne

Czy żona Donalda Tuska pracuje?
Czy żona Donalda Tuska pracuje?
Źródło zdjęć: © East News

30.01.2024 08:13, aktual.: 30.01.2024 08:57

Wkrótce mają zostać uregulowane przepisy, zgodnie z którymi najwyżej postawieni politycy w państwie będą musieli ujawnić szczegóły dotyczące swoich zarobków i majątków, a także statusów finansowych współmałżonków. Donald Tusk już w grudniu wypełnił zgłoszenie do Rejestru Korzyści. Czy jego żona pracuje? Wątpliwości zostały rozwiane.

Do szybkich prac w Sejmie trafił projekt dotyczący ujawnienia majątków, które posiadają małżonkowie polityków. Na początku kadencji złożył go Borys Budka, który obecnie pełni funkcję szefa Ministerstwa Aktywów Państwowych. Projekt zakłada, że małżonkowie polityków, którzy pełnią najważniejsze funkcje w państwie, będą musieli ujawnić swoje odrębne majątki, a jego celem jest jawność i transparentność w życiu publicznym.

Zarobki Donalda Tuska

Jak wygląda sprawa w przypadku Donalda Tuska? Jak donosi portal bankier.pl, na stanowisku premiera wraz z dodatkiem stażowym może zarabiać 23 600 zł. Jednak, co ciekawe, ma z żoną rozdzielność majątkową, a w 2017 roku przepisał na nią wszystkie nieruchomości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS i rząd PiS-u. Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia. Jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny, a nie ukrycie czegokolwiek" –wyjaśnił Tusk w mediach społecznościowych.

Żona Donalda Tuska nie pracuje

I choć projekt o ujawnieniu majątków małżonków polityków został skierowany do pierwszego czytania, to premier już w połowie grudnia złożył deklarację w Rejestrze Korzyści, do którego dotarł portal Fakt. Wynika z niej, że Małgorzata Tusk nie zajmuje żadnego stanowiska ani w administracji publicznej, ani żadnej instytucji prywatnej.

Nie otrzymała także żadnej darowizny od podmiotów krajowych czy zagranicznych oraz nie ma udziałów w organach fundacji, spółdzielni i spółek prawa handlowego. Jednak na razie nie wiadomo nic na temat jej oszczędności czy wysokości emerytury.

W przeszłości Małgorzata Tusk pracowała m.in. w archiwum, bibliotece i biurze "Solidarności".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (316)
Zobacz także