Trwa ładowanie...
d1yjuav

Dawid Ogrodnik wspiera strajk kobiet. "Nie pozwólmy odbierać sobie praw"

Aktor Dawid Ogrodnik bierze udział w strajku kobiet zorganizowanym przeciwko ustawie zaostrzającej prawo aborcyjne. Wywiesił plakat na balkonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawid Ogrodnik wspiera strajk kobiet i wywiesza transparent na balkonie
Dawid Ogrodnik wspiera strajk kobiet i wywiesza transparent na balkonie (ons)
d1yjuav

W środę 15 kwietnia Sejm ma się zająć projektem ustawy autorstwa Kai Godek, który zaostrza prawo aborcyjne. Projekt zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Został złożony w Sejmie jesienią 2017 roku.

Strajk kobiet 2020

Przeciwnicy zaostrzenia przepisów zapowiadają na wtorek 14 kwietnia różne formy protestu. Na Facebooku utworzono wydarzenie "Wyjeżdżamy Za Ważną Potrzebą". Aktywistki instruują, jak można wyrazić swój sprzeciw dla zakazu aborcji i zakazu edukacji seksualnej. W dobie koronawirusa kobiety i nie tylko będą protestować m.in. wywieszając transparenty na balkonach, ozdabiając nimi samochody i rowery, stojąc w kolejce w sklepie. W akcję włączyły się gwiazdy, m.in. Anja Rubik, aktorka Krystyna Janda, dziennikarka Martyna Wojciechowska.

d1yjuav

"Na szczęście nie ma w Polsce stanu nadzwyczajnego, na którym mogłyby być oparte jakieś restrykcje! Ufff. Spotykamy się w miejscu, które na razie jest tajemnicą, bo lubimy niespodzianki i razem realizujemy - każdy i każda osobno - naszą pilną potrzebę powiedzenia WON Z TYMI POMYSŁAMI. Przygotuj automobil lub bicykl (w tym ciężkim czasie można go też jakoś ozdobić), zachowaj wszelkie środki ostrożności (maseczki itp.). A na wypadek, jakby ktoś pomylił stan nadzwyczajny z jego brakiem, mamy 4 lata doświadczenia w nieprzyjmowaniu mandatów i wygrywaniu z władzą w sądach. Zapraszamy na praktyki!" – piszą aktywistki z "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet".

Dawid Ogrodnik wywiesił plakat na balkonie

Do protestu dołączył również aktor Dawid Ogrodnik. Opublikował zdjęcie balkonu, na którym umieścił transparent z napisem "Strajk".

"A to mój balkon! Nie pozwólmy odbierać sobie praw w momencie kiedy one są i tak ograniczone i wykorzystywanie takiego momentu do przeforsowywania ustaw, które nie mają poparcia społeczeństwa, są nie etyczne i niezgodne z konstytucją. Natomiast te argumenty nie mają siły sprawczej więc musimy być razem" – napisał pod zdjęciem Dawid Ogrodnik.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yjuav

Podziel się opinią

Share
d1yjuav
d1yjuav