Derma Roller do twarzy - co to jest i jakie daje efekty?
Derma Roller to zabieg z zakresu kosmetologii estetycznej polegający na nakłuwaniu skóry i stosowaniu preparatów odpowiednio dobranych do problemów cery. Szerokie spektrum korzyści płynące ze stosowania tej metody oraz coraz większa jej popularność spowodowały, że na rynku pojawiły się także rollery do użytku domowego. W czym tkwi sekret rolek z igiełkami?
30.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 12:35
Derma roller – jak to działa?
Derma Roller to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odmładzanie. Metoda opiera się na używaniu specjalnego rollera wyposażonego w ponad 500 cienkich igiełek (do wyboru są różne długości w zależności od rodzaju problemów skórnych) do mechanicznego uszkadzania skóry, polegającego na wykonywaniu mikronakłuć. Wywołuje to kontrolowany stan zapalany, który pobudza i stymuluje naturalne mechanizmy samoregeneracji naskórka oraz wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie następuje intensywna odbudowa i regeneracja skóry.
Substancje aktywne z odpowiednio dobranych preparatów trafiają bezpośrednio do warstwy skóry właściwej. Preparaty stosowane do zabiegu są indywidualnie dobierane do rodzaju problemów skórnych. Stosuje się substancje w czystej postaci: kwas hialuronowy (wygładza i nawilża), kolagen (dodatkowy stymulant naturalnych włókien kolagenowych), witaminę C (rozjaśnia, wygładza i wyrównuje koloryt skóry).
Derma Roller – cudowna metoda dla wszystkich?
Derma Roller to zabieg antiaging dający wiele spektakularnych efektów. Dlatego powinny wybrać go osoby z widocznymi oznakami starzenia się skóry (zmarszczki, przebarwienia)
oraz borykające się z problemem utraty sprężystości i jędrności. Ma także dużą skuteczność w zwężaniu porów i zmniejszaniu blizn potrądzikowych. Dodatkowo metoda rolowania wykorzystywana jest do redukcji cellulitu i rozstępów. Nie wszyscy jednak mogą korzystać z zabiegu Derma Roller. Istnieją bowiem przeciwwskazania do stosowania tej metody, wśród nich są: choroby skóry (łuszczyca, zaawansowany trądzik)
, nadmierna ilość brodawek, ciąża i laktacja, niedawno przebyte inwazyjne zabiegi laserowe i botoks. Derma Roller wykluczają również takie choroby, jak: cukrzyca, hemofilia, nadciśnienie tętnicze i choroby serca.
Derma Roller do twarzy – efekty
Skóra jest w lepszej kondycji już po pierwszym zabiegu, ale zadowalające efekty są widoczne po kilku zabiegach. Najlepiej wykonać serię 3 – 6 procedur w odstępach 3 – 4 tygodniowych. Rezultaty stosowania Derma Rollera do twarzy są imponujące. Przede wszystkim wygładza zmarszczki, niweluje blizny i przebarwienia po trądziku, poprawia jędrność i elastyczność skóry przez co cera nabiera zdrowego kolorytu. Poza tym redukuje sińce pod oczami, rozjaśnia, poprawia napięcie. Działanie ma szerokie spektrum korzyści. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta, może delikatnie krwawić i może być odczuwalny ból. Objawy te mijają samoczynnie po kilku godzinach.
Derma Roller w domowym zaciszu – wypróbuj sama!
Zabieg wykonuje się na oczyszczonej skórze zdezynfekowanym przyrządem. Wszystkie partie twarzy, z wyjątkiem okolic oczu (lepiej zostawić to profesjonalistom) należy rolować we wszystkich kierunkach. Do zabiegu należy użyć profesjonalnych ampułek z zestawu lub inne wybrane preparaty. Masaż należy wykonywać z odpowiednim naciskiem, delikatnym ale zdecydowanym, by nie dopuścić do krwawienia. Po zabiegu trzeba dać skórze odpocząć i nie nakładać makijażu. Rolowanie można powtarzać co 3 – 6 tygodni.