Dlaczego księża zmieniają parafię? Wierni nie chcą wierzyć

Dlaczego księża zmieniają parafię? Wierni nie chcą wierzyć

Ksiądz powiedział o przeniesieniach do innych parafii
Ksiądz powiedział o przeniesieniach do innych parafii
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
12.06.2023 15:45, aktualizacja: 12.06.2023 17:03

Przeniesienie księdza do innej parafii często budzi sporo kontrowersji i wątpliwości. Ksiądz Sebastian Picur zapytany o prawdziwe powody przeprowadzek duchownych, postanowił odpowiedzieć. Na TikToku umieścił krótki filmik z wyjaśnieniem.

Ksiądz Sebastian Picur znany jest ze swojej działalności na TikToku. Wikariusz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie na popularnej platformie zebrał ponad 709 tys. obserwujących. Duchowny w krótkich filmikach odpowiada na pytania internautów dotyczące wiary, katolicyzmu i Kościoła. Ksiądz w ten sposób stara się przybliżyć odbiorcom nauczanie Kościoła katolickiego, a także rozwiać wszelkie wątpliwości z nim związane.

W jednym z najnowszych filmików duchowny odpowiedział, dlaczego księdza są przenoszeni do innych parafii. Niektórzy internauci mają jednak zupełnie odmienne zdanie w tej kwestii. Pod postem księdza-tiktokera pojawiło się wiele komentarzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ksiądz z TikToka powiedział o przenoszeniu duchownych do innej parafii

Ksiądz Sebastian Picur został zapytany przez jedną z obserwatorek, czy nie szkoda księdzu przeprowadzać się co jakiś czas. Postanowił odpowiedzieć użytkowniczce:

"Zmiany są dla mnie trudne, bo przywiązuje się do ludzi i miejsc. Oddaję to wszystko w ręce Jezusa i Maryi".

Pod tym wideo pojawiło się kilka pytań, a wiele użytkowników dociekało, czemu zmiany parafii mają dokładnie służyć. Ksiądz Sebastian Picur nie przemilczał sprawy i ponownie postanowił udzielić odpowiedzi:

"Dzięki zmianom parafii ksiądz nabiera większego doświadczenia w pracy duszpasterskiej" - napisał w swoim najnowszym filmiku.

Internauci podzieleni

Taka odpowiedź nie do końca spodobała się internautom. Pod wideo pojawiło się wiele skrajnych komentarzy. Niektórzy użytkownicy przyznają, że taka zmiana jest trudna dla duchownego, inni twierdzą, że to z pewnością niejedyny powód przenosin.

"Na pewno ciężko jest księdzu odejść z tej parafii", "To na jednej parafii go się nie da zatrzymać?", "Będę tęsknić, jak moi księża zmienią parafię" - pisali jedni użytkownicy. 

"Nie zgodzę się. Miałem super księdza, który mówił najlepsze kazania, trafiał do młodych i co? Zmienili go", "Znam takiego księdza, że jak go przenosili, to zabrał gosposie ze sobą", "Zdobywa nowe darowizny, ukrywa przeszłość" - pisali drudzy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta