GwiazdyDlaczego warto mówić mu „nie”

Dlaczego warto mówić mu „nie”

Dlaczego warto mówić mu „nie”
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

29.06.2012 15:58, aktual.: 29.06.2012 16:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zrobiłabyś wszystko dla swojego faceta? Są kobiety gotowe na największe poświęcenie, byle tylko zadowolić partnera. Jeżeli codziennie gotujesz mu wykwintne dania, choć ci się nie chce, robisz pranie, sprzątasz i jeszcze oglądasz z nim mecze, których nie znosisz, pamiętaj – tym sposobem unieszczęśliwiasz go i psujesz wasz związek.

Zrobiłabyś wszystko dla swojego faceta? Są kobiety gotowe na największe poświęcenie, byle tylko zadowolić partnera. Jeżeli codziennie gotujesz mu wykwintne dania, choć ci się nie chce, robisz pranie, sprzątasz i jeszcze oglądasz z nim mecze, których nie znosisz, pamiętaj – tym sposobem unieszczęśliwiasz go i psujesz wasz związek. Zobacz, co na ten temat mają do powiedzenia specjaliści.

Ostatnie badania opublikowane w Journal of Marriage and Family dowodzą czegoś, co naszym babciom wydawało się zupełnie absurdalne. Otóż, jeżeli co jakiś czas odmówisz facetowi i postawisz na swoim, on czuje się lepiej w związku! Jest szczęśliwszy i bardziej zakochany w swojej partnerce. Jak to możliwe?

Dziewczyna, w której się zakochał

Od dawna wiadomo, że podobieństwa się przyciągają i bardziej prawdopodobne jest, że zwiążemy się z kimś, kto podziela nasze zainteresowania. Jednak pamiętaj, że nie ma dwójki ludzi zgadzających się we wszystkim.

Pamiętasz początek waszego związku? Odkrywanie wspólnych cech i rzeczy, w których się różnicie, było naprawdę ekscytujące. Pociesz się, że teraz też nie musisz udawać, iż interesuje cię wszystko to, co partnera. Umiejąc mu odmówić i posiadając swoje własne zainteresowania będziesz nadal tą świeżą, niezależną dziewczyną, w której jakiś czas temu zakochał się po uszy. Tymczasem raczej nie będziesz wyglądać atrakcyjnie zmuszając się do robienia tego, czego nie lubisz.

Mentalność faceta

Nie wiadomo, dlaczego części kobiet od małego wmawia się, że muszą spełniać wszystkie zachcianki mężczyzny. Koniecznie trzeba gotować mu wykwintne obiady, sprzątać mieszkanie i podzielać wszystkie jego zainteresowania. Do czego to prowadzi? Facet rozleniwia się i myśli, że wszystko mu wolno. Skoro więc nie musi się starać, przestaje nas szanować. Obojętnie, czy zachowa się porządnie, czy zrobi nam jakieś świństwo, zostaje obsłużony jak król.

Często takie kobiety dziwią się, że pomimo swojego wielkiego poświęcenia facet pewnego dnia po prostu je rzucił. A po co się poświęcały? Czy stałoby się coś złego, gdyby zainwestowały w siebie? Według nich tak, ponieważ wtedy nie miałyby czasu dla swojego faceta.

Tymczasem pamiętajmy, że mężczyźni w większości mają naturę zdobywcy. Oni bardziej lub mniej świadomie chcą się starać i chcą, żebyś czasem nie miała dla nich czasu. Wtedy czują, że związali się z kimś wartościowym, kto nie jest na każde ich zawołanie i jest gotowy od nich odejść, jeżeli nie będą zachowywali się w porządku. To marzenie każdego mężczyzny!

Czas osobno

Jest jeszcze jedna rzecz, dla której warto spędzić trochę czasu osobno. Jeżeli będziesz robić wszystko ze swoim partnerem, może przyjść moment, w którym nie będziecie mieli o czym rozmawiać. Tymczasem powiew świeżości w związku zawsze jest cenny.

Nie musisz od razu wprowadzać rewolucji. Zapisz się na jakieś interesujące zajęcia (np. jogę) i powiedz partnerowi, że zrozumiesz, jeżeli nie będzie chciał chodzić tam z tobą. Wtedy łatwiej będzie ci odmówić pójścia na mecz lub na dzień otwarty salonu samochodowego.

(sr/kg)

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (94)
Zobacz także