Dodaj dwie łyżki. Sansewieria będzie rosnąć jak na drożdżach

Sansewieria znajduje się w wielu polskich domach. W jaki sposób wzmocnić tę roślinę doniczkową? Dwuskładnikowa mieszanka może sprawić cuda. Wystarczy, że wymieszamy składniki razem z glebą, a sansewieria zacznie pięknie rosnąć.

Jak zadbać o sansewierię?
Jak zadbać o sansewierię?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | ([None] (Photographer) - [None]

02.10.2024 | aktual.: 02.10.2024 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sansewieria, znana również jako wężownica czy języki teściowej, to roślina, która zasługuje na szczególną uwagę. Nie tylko pięknie wygląda, lecz także oczyszcza powietrze. Jej pielęgnacja jest prosta, co czyni ją idealnym wyborem zarówno dla doświadczonych ogrodników, jak i początkujących.

Jedna dwuskładnikowa odżywka sprawi, że roślina wzmocni się. Nawóz, w połączeniu z odpowiednim nawodnieniem oraz stanowiskiem, sprawi, że sansewieria zacznie pięknie rosnąć.

Domowa odżywka dla sansewierii

Okazuje się, że świetnym sposobem na dostarczenie sansewierii składników odżywczych oraz witamin jest domowy nawóz pod postacią proszku ze skorupek po jajkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skorupki zawierają mnóstwo potrzebnego wapnia, odpowiadającego za zasadowy odczyn podłoża, czyli takiego, jakie sansewierie lubią najbardziej. Ale to nie jedyne cenne składniki skorupek - należy też wspomnieć o fluorze oraz siarce.

Aby przygotować proszek, zblenduj skorupki, a następnie dorzuć dwie łyżki powstałej substancji do doniczki i wymieszaj ją z glebą. Już po kilku tygodniach powinna być zauważalna różnica w wyglądzie rośliny.

"Języki teściowej" zaczęły gnić? Oto co musisz zrobić

Jeżeli mimo nawozów sansewieria nagle zmarniała? Koniecznie przeprowadź akcję ratunkową. Zacznij od wyciągnięcia z doniczki rośliny, a następnie, przy pomocy np. pędzla malarskiego, bardzo delikatnie oczyść korzenie z ziemi. Sprawdź stan korzeni, i obetnij te, które widać, że chorują. Wówczas resztę korzeni podlej wodą utlenioną.

Na sam koniec dodaj na dno umytej doniczki przepuszczalne podłoże, wsadź do środka wężownice i zacznij podsypywać ziemią z niewielkim dodatkiem cynamonu, który jest bakterio- i grzybobójczy. Ważne, aby pamiętać, że "języki teściowej" podlewamy co dwa lub cztery tygodnie - inaczej znów jej korzenie zaczną gnić.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (6)