Dokucza Ci artretyzm? Poznaj potwierdzone naukowo właściwości zielonych małży z Nowej Zelandii

Dokucza Ci artretyzm? Poznaj potwierdzone naukowo właściwości zielonych małży z Nowej Zelandii
Źródło zdjęć: © materiał klienta

15.06.2020 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma znaczący wpływ na nasze zdrowie - również w przypadku artretyzmu. Jednym z czynników ryzyka, które mogą wpłynąć na rozwój choroby, są pokarmy bogate w białko i puryny. Objawy oraz dolegliwości, związane z dną moczanową można jednak łagodzić - właśnie dzięki odpowiedniej suplementacji. Poznaj naukowo potwierdzone właściwości nowozelandzkich zielonych małży!

Artykuł sponsorowany

Jak naturalnie przeciwdziałać artretyzmowi?

Perna canaliculus to wyjątkowy małż, występujący tylko w okolicach Nowej Zelandii. Jest on ważnym elementem codziennej diety mieszkańców, żyjących nad Oceanem Spokojnym. Wśród nowozelandczyków, mieszkających w regionie Marlborough Sounds, bardzo rzadko występują problemy ze stawami i artretyzmem - dzięki temu zaczęto się zastanawiać nad dobroczynnymi właściwościami ich jadłospisu. Liczne badania potwierdziły działanie omułek zielonowargowych, które bogate są w żelazo, glikozaminoglikany, betainy, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i witaminy (m.in. A, E, C i B). Co ważne, zielone małże hodowane są w bardzo restrykcyjnych warunkach: czystość wody jest regularnie kontrolowana, aby nie wchłonęły one żadnych niepożądanych składników, takich jak pestycydy czy metale ciężkie. Producentom preparatów takich jak Bivanol daje to pewność, że otrzymują oni produkt o wysokiej skuteczności, a konsumenci mogą cieszyć się jakościowym ekstraktem, którego efekty stosowania odczują już po kilku tygodniach stosowania.

Artretyzm - uzupełnienie zdrowej diety

Uciążliwy ból stawów to niestety codzienność dla osób cierpiących na dnę moczanową. Dyskomfort związany z chorobą stawów można leczyć m.in. objawowo - oprócz stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także leków obniżających poziom kwasu moczowego, bardzo ważna jest także dieta, której celem jest utrzymanie prawidłowego stężenia kwasu moczowego w organizmie. Ryzykiem związanym z zażywaniem leków przeciwzapalnych są jednak problemy żołądkowo-jelitowe. W przypadku preparatów z nowozelandzkimi małżami zielonymi, ważną informacją jest na pewno to, że nie powodują one podobnych dolegliwości, zapewniając jednocześnie poprawę w zakresie bólu i ruchomości stawów. Znaczący wpływ na ich efektywność ma również blokowanie wytwarzania enzymu cyklooksygenazy 2, który w naszych organizmach odpowiada za powstawanie i rozwój stanów zapalnych. Naturalna suplementacja w artretyzmie może przynieść znaczną ulgę i poprawić stan pacjenta, zmniejszając cierpienie oraz obrzęk połączeń kości.

Ekstrakt z małży zielonych polecany i zażywany jest również przez sportowców, którzy doceniają jego dobroczynne właściwości. Skuteczność tego bogatego składnika została potwierdzona w wielu różnych badaniach - dlatego jeśli dokucza Ci artretyzm, warto spróbować wprowadzić perna canaliculus do swojej diety. Twój lekarz na pewno doradzi Ci odpowiedni preparat!

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także