DomŁazienkaMała łazienka? Proste sposoby na efektowne wnętrze

Mała łazienka? Proste sposoby na efektowne wnętrze

Efektowna, mała łazienka
Efektowna, mała łazienka
©FollowTheFlow - stock.adobe.com
24.11.2021 14:54

Mała łazienka, duży problem? Otóż nie! Te proste triki architektoniczne sprawią, że nawet niewielkie pomieszczenie zyska na przestrzeni. Co więcej, zamieni się w prawdziwe dzieło sztuki.

"Łazienka jest podszewką pokoju, spodnią stroną życia" - napisała Olga Tokarczuk. Masz małą łazienkę i uważasz, że przebywanie w niej dalekie jest od upragnionego relaksu? Nic bardziej mylnego. Tak niewielkie pomieszczenie może być również dla ciebie prawdziwą ostoją. Najważniejsze jest jednak, by pamiętać o kilku podstawowych zasad w jej aranżacji.

Odpowiednie kolory

Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory ścian sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Architekci zalecają więc, by niewielkie przestrzenie malować na jasne kolory. Dotyczy to także doboru płytek. "Ciemne barwy sprawiają, że pokój, toaleta czy kuchnia wydają się być po prostu mniejsze" - pisze jeden z redaktorów kultowego magazynu "Architectual Digest".

Oświetlenie

Odpowiednie światło jest nośnikiem atmosfery. Źle dobrane sprawia, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Do niewielkich łazienek warto zainwestować w lampy sufitowe, które emitują rozproszone światło. Nie zapomnij również o umieszczeniu niewielkiego oświetlenia nad miejscami strategicznymi, takimi jak umywalka czy lustro.

Magia lustra

Oprócz klasycznego lustra nad umywalką, zdecyduj się także na meble, które mają lustrzane fronty. One także optycznie powiększą twoją łazienkę i sprawią, że nabierze ona bardziej eleganckiego charakteru.

Wiszące meble

Większość mebli w łazience może być wisząca. To sprawi, że zyskasz bardzo dużo dodatkowego miejsca, a to ułatwi ci swobodny ruch. Co więcej, sprzątanie w takim pomieszczeniu będzie dużo prostsze i bardziej efektywne.

Wizualny bałagan? Tego unikaj

W niewielkiej powierzchni wszystkie formy, faktury i wzory powinny być ze sobą spójne. Nawet jeśli pochodzą od innych producentów i nie wchodzą w skład kompletu, dobrze jeśli łączy je jakiś wspólny element lub koncept. To sprawi, że nawet minimalna przestrzeń, wyda się prawdziwym dziełem architektonicznym.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.