DomPopełniasz ten błąd? Zarazki wypadają z impetem nawet na dwa metry

Popełniasz ten błąd? Zarazki wypadają z impetem nawet na dwa metry

Spłukujesz toaletę z otwartą klapą? Szybko zmień ten nawyk
Spłukujesz toaletę z otwartą klapą? Szybko zmień ten nawyk
Źródło zdjęć: © źródła własne

10.05.2024 13:33, aktual.: 10.05.2024 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy dowiesz się, jak bardzo zanieczyszczasz swoją łazienkę tym złym nawykiem, już na zawsze zmienisz przyzwyczajenia. Spłukujesz wodę przy otwartej klapie? Szybko przestań tak robić.

Mimo tego, że łazienka to z reguły najbardziej solidnie i systematycznie czyszczone pomieszczenie, nieuniknione jest, że gromadzą się w niej bakterie. Sama toaleta uchodzi za miejsce, w którym jest najwięcej zarazków. Aż roi się tam od bakterii kałowych, a w ekstremalnych przypadkach (biorąc pod uwagę toalety publiczne) niepozorna deska sedesowa może być skupiskiem bakterii E. coli, rotawirusów, a nawet Salmonelli.

Co się dzieje po spuszczeniu wody w toalecie?

Po skorzystaniu z toalety we wnętrzu muszli robi się prawdziwy chaos. Woda spuszczona z dużą mocą wprawia w ruch mikroskopijne cząsteczki, które zawierają groźne dla zdrowia patogeny. Jeśli klapa jest zamknięta — te pozostają we wnętrzu WC. W przeciwnym razie z impetem wypadają na zewnątrz. Tu nie chodzi tylko o kwestię tego, że istnieje ryzyko zachlapania podłogi, co oczywiście nie jest zbyt przyjemne ani pod względem higienicznym, ani estetycznym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tak zanieczyszczasz całe pomieszczenie

Kiedy spuszczasz wodę w toalecie, nie zamykając uprzednio klapy, powodujesz rozprzestrzenienie się dużej chmury niebezpiecznych patogenów. Gdzie lądują? Na tobie, twojej odzieży, podłodze, ścianach i wszystkich znajdujących się w pobliżu przedmiotach. Chyba nikt nie chce wycierać ciała ani twarzy ręcznikiem, na którym wcześniej rozsiadły się bakterie. To samo w przypadku szczoteczek do mycia zębów. Nie trzymasz ich w szafce tylko na umywalce? Natychmiastowo przestań spłukiwać toaletę przy otwartej desce.

Jeśli nie chcesz przenosić bakterii z toalety do pomieszczenia, a nawet do swojego organizmu, zmień nawyki. Uczul resztę domowników, aby poszli w twoje ślady. To troska o wspólne dobro i zdrowie. Jak korzystać z toalety? Nim spłuczesz wodę, zamknij deskę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także