Qaqwqwrqw

Dorota Naruszewicz ma do siebie żal. Opowiedziała o chorobie mamy

Mama Doroty Naruszewicz cierpi na chorobę Alzheimera. Aktorka przyznała, że choć nie jest to łatwa sytuacja, są sposoby, by lepiej się do niej przygotować. Jeśli tylko nie popełni się błędu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dorota Naruszewicz przestrzega, by nie lekceważyć objawów choroby Alzheimera
Dorota Naruszewicz przestrzega, by nie lekceważyć objawów choroby Alzheimera (Instagram.com)
Qaqwqwrqw

Pierwsze objawy choroby Alzheimera łatwo pomylić z demencją i dolegliwościami typowymi dla starszych osób. Dorota Naruszewicz przestrzega jednak przed bagatelizowaniem tych objawów.

Jak sama przyznaje, prawdopodobnie nie ma osoby, która nie zapomniałaby z domu kluczy. Mimo to w przypadku seniorów nawet taki drobiazg może być sygnałem ostrzegawczym.

Zobacz także: Dorota Naruszewicz była molestowana. "Długi czas byłam w szoku"

Qaqwqwrqw

– Każda osoba, która kończy 60 lat, powinna iść na testy pod kątem Alzheimera. Chodzimy na przegląd zębów, robimy badania krwi, to zbadajmy też głowę. Może wszystko wyjdzie dobrze, ale, nie daj Boże, zapali się lampka ostrzegawcza – mówi aktorka w rozmowie z "Faktem".

Na pytanie, czy popełniła błąd, szczerze przyznaje, że mogła wcześniej zdiagnozować mamę.

– To typowy błąd, jaki popełnia się na wczesnym etapie choroby, kiedy objawy nie są tak jednoznaczne. Namawiam wiec seniorów na profilaktyczne badania, a rodziny na wspieranie osób starszych, aby nie przegapić pierwszych objawów – wyjaśnia aktorka.

Qaqwqwrqw

Jej zdaniem wczesna diagnoza jest kluczowa nie tylko dla chorego, ale również jego bliskich. Rodzina potrzebuje czasu, by oswoić się z myślą o chorobie i zapewnić ukochanej osobie jak najlepszą opiekę.

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Stres zwiększa ryzyko choroby Alzheimera

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw