Trwa ładowanie...

Dorota Szelągowska udowodniła, że ma wielkie serce. Kwota, jaką wspomogła ciężko chorą Julię, robi wrażenie

Dorota Szelągowska to jedna z gwiazd, która wykorzystuje swoją pozycję i popularność, by pomagać innym. Właśnie wyszło na jaw, że jej biuro projektowe wsparło dużą kwotą zbiórkę Julii Kowalewskiej, nastolatki, u której wykryto postępującą niewydolność szpiku.

Dorota Szelągowska zdobyła się na wielki gestDorota Szelągowska zdobyła się na wielki gestŹródło: akpa
d2mrm5g
d2mrm5g

Dorota Szelągowska już nieraz udowodniła, że ma wielką wrażliwość społeczną. Niedawno głośno było o jej wyznaniu na temat zdrowia psychicznego. Gwiazda zdecydowała się na otwartość, by wesprzeć inicjatywę budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Teraz przesłała 21 118 zł potrzebującej dziewczynce.

"Diagnoza brzmiała jak wyrok"

Życie Julii Kowalewskiej pełne jest trudnych doświadczeń. Dziewczynka ma porażenie mózgowe, mieszkała w domu dziecka i przebywała w hospicjum. Dwa lata temu dom dała jej pani Monika. Gdy wydawało się, że udało im się stworzyć szczęśliwą rodzinę, stan zdrowotny dziewczynki zaczął się pogarszać. 

Julia Kowalewska z mamą www.siepomaga.pl
Julia Kowalewska z mamąŹródło: www.siepomaga.pl

"Szukano przyczyny, robiono badania. Diagnoza brzmiała jak wyrok: ciężka anemia aplastyczna szpiku. Jest to schorzenie, które polega na upośledzeniu funkcji szpiku i zmniejszeniu liczby elementów krwi, występuje u 2–6 osób na milion. W praktyce powoduje m.in. znaczny spadek odporności, osłabienie, a przede wszystkim zagrażające życiu krwawienia, również wewnętrzne! Od tamtej diagnozy życie Julii toczy się od transfuzji do transfuzji, które stały się koniecznością. Żyjemy jak na bombie z ciągłą obawą o to co będzie jutro" - napisała pani Monika w opisie zbiórki.

d2mrm5g

Dorota Szelągowska ruszyła na pomoc

Lekarze uważają, że skuteczny w terapii Julki, będzie bardzo drogi lek. Niestety, nie jest on refundowany przez NFZ, a rodziny nie jest stać na wydatek rzędu 12 000 zł miesięcznie. Pani Monika postanowiła zwrócić się o pomoc do internautów. Ci chętnie wpłacali datki, ale do zebrania pełnej sumy zabrakło ok. 20 000 zł. Wtedy na pomoc ruszyła Dorota Szelągowska, która bez wahania przesłała 21 118 zł. Tym samym Julia będzie miała szansę na lepsze życie.

Dorota Szelągowska wpłaciła znaczną sumę na leczenie chorej nastolatki screen "siepomaga.pl"
Dorota Szelągowska wpłaciła znaczną sumę na leczenie chorej nastolatkiŹródło: screen "siepomaga.pl"

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Szelągowska: "Byłam asystentką Magdy Mołek"

d2mrm5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mrm5g