Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
moda

Druga edycja Fashion Culture

6 kwietnia 2013 r. w Londynie, w pałacu White House Księcia Jana Żylińskiego odbędzie się druga edycja polsko-brytyjskiego projektu modowego FASHION CULTURE z udziałem największych tego rodzaju uniwersytetów na świecie, College London of Fashion i Central Saint Martins College of Art and Design z Wielkiej Brytanii.

Share
Druga edycja Fashion Culture
Źródło: Materiały prasowe
dtt9fyb

6 kwietnia 2013 r. w Londynie, w pałacu White House Księcia Jana Żylińskiego, odbędzie się druga edycja polsko-brytyjskiego projektu modowego FASHION CULTURE z udziałem największych tego rodzaju uniwersytetów na świecie, College London of Fashion i Central Saint Martins College of Art and Design z Wielkiej Brytanii. W trakcie pokazów - przy dźwiękach muzyki instrumentalnej Sabio Janiaka - zostaną zaprezentowane również kolekcje absolwentów ASP z Łodzi, Krakowskich Szkół Artystycznych, a także Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

Zwycięzcy będą mieli możliwość ubiegania się między innymi o praktyki oraz staże w renomowanych domach mody. W I edycji zwyciężyła Dominika Piekutowska-Swed, która obecnie studiuje w Central Saint Martins College w Londynie. Spotkanie poprowadzi Pola Pospieszalska wraz ze Stuart Philips. After party rozpocznie koncert John Altmana, brytyjskiego kompozytora. Swoja obecnością zaszczyci nas miedzy innymi Rula Lenska czy Teresa Potocka, popierające ideę wydarzenia.

dtt9fyb

FASHION CULTURE to platforma, która przenika różne dziedziny sztuki, takie, jak fotografia, muzyka, sztuki wizualne czy taniec. Tegoroczna edycja FASHION CULTURE powstaje między innymi przy współpracy Ambasady Polskiej w Londynie, Honorowego Partnera Projektu.

(fot. Pawel Niemczyk)
Źródło: (fot. Pawel Niemczyk)

W projekt zaangażowanych jest również coraz więcej osób ze świata kultury i sztuki. Inauguracją drugiej edycji FASHION CULTURE były sesje zdjęciowe z udziałem gwiazd brytyjskiej oraz polskiej estrady, kultury i sztuki oraz medalistów z Paraolimpiady z Londynu, zorganizowane w Siedzibie Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej w Warszawie oraz w Ambasadzie Polskiej w Londynie, jak i w White House - Pałacu Księcia Żylińskiego. Efekt tych prac zostanie zaprezentowany w Warszawie w formie wystawy. Tematem jej, poza fotografiami fashion, będą kulisy pracy nad projektem. Zaszczytną rolę w charakterze modeli oraz modelek przyjęli Medaliści z Paraolimpiady w Londynie jak Patrycja Partyka czy Gemma Collis, którzy zaprezentowali kolekcje najlepszych projektantów oraz stylistów biorących udział w projekcie.

Podczas finału drugiej edycji FASHION CULTURE, który odbędzie się w Polsce 16 maja 2013 r. na aukcję zostanie wystawiony również plakat z autografami gwiazd wspierających wydarzenie. Całkowity dochód ze sprzedaży zasili konto jednej z organizacji działającej na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz, po stronie brytyjskiej, na bezdomne zwierzęta prowadzone przez Fundację K-9Angels, której założycielkami są Anneka Tanaka, Pola Pospieszalska oraz Victoria Eisermann. Galę warszawską poprowadzi miedzy innymi Wojciech Medyński. Wieczór zakończy premierowy koncert Moniki Lidke, która wyśpiewa wiersze Marleny Zynger, warszawskiej poetki, w aranżacji Maxa Kowalskiego i Michaela Jones'a.

dtt9fyb

Podziel się opinią

Share
dtt9fyb
dtt9fyb