Trwa ładowanie...
d3ldbmy

Dziecko będzie brylować w szkole. Edukacyjne zabawki, które wciągają

Zabawki edukacyjne to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zamiast przymuszać dziecko do codziennego ślęczenia nad podręcznikami, lepiej wzbudzić w nim ciekawość świata poprzez kreatywne zabawki. Interesujące i pouczające zestawy to świetna zabawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabawki rozwijające kreatywność dziecka to podstawa
Zabawki rozwijające kreatywność dziecka to podstawa (Wikimedia Commons CC BY)
d3ldbmy

Warto zadbać o to, by zabawki poza rozrywką zapewniały również odpowiednią porcję nauki podaną w przyswajalnej i angażującej formie. W ten sposób będziesz w stanie zaszczepić w dziecku ciekawość dla danej dziedziny czy przedmiotu szkolnego. Odpowiednie zabawki zainteresują na długi czas.

Wiek wczesnoszkolny to szczególny okres. Świat staje się nagle o wiele większy i bardziej skomplikowany, pojawiają się pierwsze zainteresowania, które odpowiednio pielęgnowane mogą przerodzić się w prawdziwą pasję. Jest to również wymagający czas dla każdego rodzica. Musi bowiem zachować stałą czujność i dowiadując się o pasjach pociechy, wysyłać odpowiednie bodźce, które zachęcą do ich rozwoju.

W sklepach bez trudu odnajdzie się mnóstwo zabawek, które przypadną pod tym względem do gustu zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Ich zadaniem jest rozwój już posiadanych umiejętności lub nauczenie zupełnie nowych. Nawet proste zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci będą w stanie zaangażować je na długi czas.

Serious approach. Focused determined clever girl using a microscope looking at the bacteria while her classmates writing down the data 123RF
Serious approach. Focused determined clever girl using a microscope looking at the bacteria while her classmates writing down the data (123RF)

Poznaj świat od podszewki

Mikroskop sprawi, że dziecko odkryje zupełnie nowy świat, który cały czas miało w zasięgu ręki. Oglądanie rozmaitych substancji w powiększeniu może być nie tylko sposobem na poszerzanie wiedzy, ale z powodzeniem przerodzi się w prawdziwą pasję i przekona najmłodszych, że nawet w pozornie znanym świecie jest jeszcze sporo do odkrycia. Warto zainwestować w sprzęt, który oferuje powiększenie nawet 200 razy, co pozwoli na komfortowe oglądanie najmniejszych próbek.

Mały kosmonauta ucieszy się natomiast z pierwszego teleskopu. Przyrząd umożliwiający oglądanie Księżyca w sporym powiększeniu nie kosztuje wiele, a z czasem można się pokusić o bardziej zaawansowane modele. Ciekawość kosmosu zaspokoi również ruchomy model Układu Słonecznego. Wykonane z należytą pieczołowitością domowe planetarium pozwoli nie tylko zaznajomić się z podstawowymi zasadami funkcjonowania Układu Słonecznego, ale będzie również świetnie wyglądać w pokoju dziecięcym.

Kreatywny rozwój

Kultowym prezentem rozwijającym kreatywność dziecka będą też klocki LEGO. Nawet najmniejsze zestawy dadzą mnóstwo frajdy, a przy tym pozwolą bawić się nimi tak, jak się chce. Choć przy pierwszej styczności dzieci z reguły podążają za instrukcją dołączoną do opakowania, to z biegiem czasu będzie można zostawiać ją z tyłu, a model zamku czy samochodu szybko stanie się czymś zupełnie innym. Możliwości są nieograniczone.

Ciekawym prezentem dla nieco starszych dzieci są klocki magnetyczne. Występują w formie patyczków zakończonych niewielkimi magnesikami lub specjalnych kostek w różnych kolorach. Są one stosunkowo niedrogie, a pozwalają na tworzenie bardzo zaawansowanych projektów.

Kilkulatki mają doskonałą pamięć, wiek przedszkolny i wczesnoszkolny stanowi zatem doskonały moment, aby nauczyć się podstaw języka obcego. Warto więc zainwestować w zabawki nauczające prostych słówek i zwrotów. Najlepiej będzie postawić na zabawę w formie gry dla dzieci i rodziców.

d3ldbmy

Podziel się opinią

Share
d3ldbmy
d3ldbmy