Trwa ładowanie...
14-03-2016 13:13

#dziejesienazywo: Czy antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory?

W #dziejesienazywo ginekolog, dr Grzegorz Południewski wyjaśnił, że wbrew obiegowej opinii, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie przyczynia się do rozwoju raka szyjki macicy, a chroni przed nowotworami trzonu macicy i jajników.

Share
d11pso7

Antykoncepcję hormonalną każdego dnia stosuje ponad 250 mln kobiet na całym świecie, jednak zaledwie 4-6 proc. z nich odczuwa jej negatywne skutki.

W #dziejesienazywo ginekolog, dr Grzegorz Południewski wyjaśnił, że wbrew obiegowej opinii, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie przyczynia się do rozwoju raka szyjki macicy.

- Co dziesiąta kobieta zażywająca tabletki antykoncepcyjne czuje się źle i spada jej libido. Antykoncepcja hormonalna nie ma nic wspólnego z rakiem szyjki macicy, a wręcz chroni ją przed nowotworami trzonu macicy i jajnika. Po 5-6 latach ochrona zostaje nawet kilka lat po zakończeniu jej stosowania - tłumaczy ginekolog.

Jak mówi Południewski, choć kobiety stosujące antykoncepcję znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka piersi, mają większą szansę przeżycia niż kobiety, które jej nie stosują. Skąd to wynika?

d11pso7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11pso7
d11pso7