Trwa ładowanie...

Dziennikarz zrobił zdjęcie prozaicznej czynności. Spotkało się z zachwytem internautów

"On - przyjechał rowerem, ona - przyniosła herbatę w termosie i poduszkę, na której siedzi. Grają w karty, mają po około 70-80 lat"- to opis zwykłej codzienności uchwyconej na zdjęciu, które wykonał dziennikarz Marcin Dobski. Z jednego powodu ta fotografia zrobiła wrażenie na wielu osobach.
Share
Starsze osoby, które spędzają czas bez smartfonów, zachwyciły internautów
Starsze osoby, które spędzają czas bez smartfonów, zachwyciły internautówŹródło: Archiwum prywatne/ fot. Marcin Dobski
dxgypdc

– Spacerowałem po Ogrodzie Krasińskich i przypadkiem natknąłem się na tę parę i to mnie zainteresowało, zafascynowało nawet – mówi w rozmowie z WP Kobieta Marcin Dobski. Podkreśla, że obrazek dwójki starszych ludzi, którzy grają zimą w karty w park, zamiast na przykład oglądać serial w telewizji, wydał mu się niebanalny.

Dziennikarz podkreślił, że w Polsce starsze osoby nie kojarzą się raczej z takim spędzaniem czasu. Jednak internautów urzekło w tym zdjęciu coś jeszcze.

dxgypdc

Relacje międzyludzkie w dobie smartfonów

Marcin Dobski od kilku lat zajmuje się polityką i podkreśla, że często powstają podziały po publikacji postów w mediach społecznościowych. Tym razem było inaczej. – To zdjęcie wszystkich połączyło. Gdy opublikowałem je na Twitterze, to zarówno lewa, jak i prawa strona, i centrum zachwycały się nim – podkreśla.

A byli pod wrażeniem głównie tego, że można jeszcze spędzać w ten sposób czas - bez smartfona w ręku i patrząc sobie w oczy. Zdjęcie polubiło ponad 3 tys. osób na Twitterze. Wielu z nich udostępniło je także na swoich profilach w mediach społecznościowych.

"Tak prozaiczne sceny wzbudzają taką sensację i zachwyt, że ukazuje to dzisiejszy nędzny obraz relacji międzyludzkich i komunikacji. Takie spotkania, organizowanie gier, rozmów, spożywanie wspólnych posiłków chyba powinno być czymś naturalnym. A skoro nie jest i wzbudza sensację, to znaczy, że nie jest dobrze ze społeczeństwem" - czytamy w jednym z komentarzy pod zdjęciem.

"Starsze pokolenie nie dało się w to wciągnąć"

Dobski podkreśla, że gdyby na miejscu starszych osób byli młodzi ludzie, to zdjęcie wyglądałoby zupełnie inaczej. – Na pewno wszyscy siedzieliby z nosami w smartfonach – mówi. 37-letni dziennikarz dodaje, że gdy był dzieckiem, nie było jeszcze internetu i telefonów komórkowych. – Spędzało się czas na podwórku, grając w piłkę czy na drabinkach – wspomina.

– Teraz mimo wszystko też się wciągnąłem w internet, telefon komórkowy, więc mam to porównanie. A starsze pokolenie nie dało się w to wciągnąć. Może chodzi o wychowanie, może obsługa jest trudna, a może po prostu to jest przywiązanie do tradycji, żeby spędzać ten czas z drugim człowiekiem - rozmawiać z nim, a nie na przykład pisać do niego – zaznacza dziennikarz.

dxgypdc

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxgypdc

Podziel się opinią

Share
dxgypdc
dxgypdc