Blisko ludziEkspertka od związków wyjaśnia. Te sygnały wskazują, że namiętność zniknęła

Ekspertka od związków wyjaśnia. Te sygnały wskazują, że namiętność zniknęła

Te sygnały wskazują na to, że namiętność w związku zniknęła
Te sygnały wskazują na to, że namiętność w związku zniknęła
Źródło zdjęć: © Getty Images | fizkes

11.05.2022 19:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy związek przeżywa swoje wzloty i upadki. Jednak kiedy należy zacząć się poważnie martwić? Istnieją sygnały, które jasno wskazują na to, że namiętność zniknęła z waszego związku, a nawet już wam na nim niespecjalnie zależy. Poznaj listę czterech zachowań, które bardzo źle wróżą.

Każdy związek jest inny, co nie ulega wątpliwości. Jednak relacje międzyludzkie rządzą się mimo wszystko tymi samymi prawami, dzięki czemu można zauważyć pewne powtarzające się schematy. To m.in. dzięki nim eksperci są w stanie, znając okoliczności danej sytuacji, doradzić, co należy zrobić, by relacja miała szanse wrócić na właściwe tory. Są w stanie również wskazać, jakie zachowania trzeba raczej wyeliminować, aby związek miał dalsze szanse na powodzenie. 

Namiętność jest ważnym elementem każdej relacji. I nie chodzi tu tylko o pociąg fizyczny i fajerwerki w sypialni, ale po prostu żywo tlące się uczucia. Bez nich miłość zdaje się blaknąć i może zakończyć się szybciej niż później. Istnieją sygnały, które wskazują na to, że w związku nie ma już namiętności. Opisała je ekspertka Kate Taylor na łamach portalu The Sun. 

Seks i wygląd

Najbardziej oczywistym sygnałem jest właśnie rzadkie współżycie. Czasem ze względu na różne okoliczności można zwyczajnie nie mieć ochoty na seks. Jednak, gdy posucha w sypialni trwa już dłuższy czas, to znaczy, że coś jest na rzeczy.

Innym bardzo oczywistym sygnałem jest niestaranie się w kwestii wyglądu. Nie chodzi jednak o to, by codziennie robić pełny makijaż i zakładać najlepsze ubrania. W przypadku wspólnego mieszkania jest to raczej niemożliwe. Lecz jeśli już zupełnie nie zależy wam, by podobać się drugiej połówce, to warto zastanowić się, jaka jest tego przyczyna. 

Kłótnie i zazdrość

Kolejnym sygnałem tego, że namiętność zniknęła ze związku są według ekspertki The Sun bardzo rzadkie kłótnie. Dla niektórych może wydawać się to nielogiczne. Jednak jest to oznaka, że w relacji zagościła obojętność. Nie chce wam się wdawać w sprzeczki, bo najprawdopodobniej nie zależy wam tak, jak na początku.

Inną sprawą jest również kwestia zazdrości. Chorobliwa zazdrość to wielka czerwona flaga, jednak w małych dawkach jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jest sygnałem, że nie chcecie stracić drugiej połówki. Absolutnie zerowa zazdrość będzie oznaczała prawdopodobnie stuprocentową obojętność. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także