Trwa ładowanie...
d2yc28c

Elektryzowanie się włosów. Jak sobie skutecznie radzić z tym uciążliwym problemem?

Elektryzowanie się włosów to jeden z powszechniejszych problemów, z którymi zmaga się wiele osób niezależnie od pory roku. Często wystarczy potarcie pasm o niektóre ubrania albo długie przebywanie w bardzo suchym pomieszczeniu. Na szczęście można temu zaradzić na przyszłość, aby elektryzowanie się włosów przestało być uciążliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryzowanie się włosów dotyka wiele osób przez cały rok.
Elektryzowanie się włosów dotyka wiele osób przez cały rok. (Getty Images)
d2yc28c

Jak się okazuje, na elektryzowanie się włosów najczęściej są narażone osoby posiadające suche, zniszczone oraz przetłuszczające się pasma. Szybko można zauważyć, że w zaledwie kilka sekund nagle i niespodziewanie unoszą się oraz w żaden sposób nie można ich ujarzmić. Na elektryzowanie się włosów wpływa wiele czynników. Jakich? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Elektryzowanie się włosów - dlaczego tak się dzieje?

Włosy są naładowane jonami dodatnimi. Nawet cząsteczki kurzu unoszące się w powietrzu także posiadają ten ładunek, szczególnie w bardzo suchych pomieszczeniach. Gdy pasma zetkną się z tymi cząsteczkami, wówczas można zaobserwować zjawisko elektryzowania się włosów. Z kolei do najczęstszych czynników wpływających na taki stan uznaje się przede wszystkim niekorzystne warunki atmosferyczne czy suszenie włosów suszarką. Elektryzowanie się włosów jest także wynikiem przesuszenia pasm, ich obciążenia silikonami oraz braku odpowiedniego nawilżenia.

d2yc28c

Elektryzowanie się włosów - jak myć włosy?

Chcąc uniknąć podobnych problemów na przyszłość, najlepiej wprowadzić bardzo staranną, ale delikatną metodę pielęgnacji. Tym sposobem zapewnisz sobie nie tylko zadbane pasma, lecz także zniwelujesz możliwość pojawienia się zjawiska elektryzowania się włosów. Co warto zrobić?

- korzystaj z bardzo delikatnych szamponów do mycia;
- wybierz metodę OMO;
- myj włosy letnią wodą;
- do osuszania włosów bezpośrednio po umyciu, stosuj bawełnianą koszulkę albo pieluszkę;
- nie zapominaj o odżywce po każdym myciu.

Elektryzowanie się włosów - jak czesać i suszyć?

Kolejną kwestią związaną z elektryzowaniem się włosów jest sposób czesania i suszenia. Najczęściej mówi się o tym, że plastikowe szczotki jedynie potęgują nagłe puszenie, podobnie jak suszenie gorącym powietrzem. Dlatego też warto korzystać z jonizacji albo chłodnego nawiewu, natomiast do czesania warto wypróbować szczotki z naturalnym włosiem. Elektryzowanie się włosów przestanie spędzać sen z powiek.

d2yc28c

Elektryzowanie się włosów - jakie zabiegi?

Możesz także skorzystać z wypróbowanej metody olejowania włosów, aby uporać się z elektryzowaniem. Wykorzystaj do tego celu również dodatkowy podkład, który pięknie wygładzi pasma. Suche włosy wymagają porcji nawilżenia, dlatego też dobieraj olejki zgodnie z rodzajem porowatości. Zatrzymasz elektryzowanie się włosów również wtedy, gdy nałożysz na ich końce odrobinę kremu, a po suszeniu spryskasz pasma sprayem antystatycznym.

Elektryzowanie się włosów - co z powietrzem?

Ze względu na suche powietrze, elektryzowanie się włosów może okazać się problematyczne. Dlatego regularnie wietrz mieszkanie, kup niezawodne rośliny doniczkowe, a także nawilżacz powietrza. Ściąganie kurzu także będzie pomocne, podobnie jak częsta wymiana pościeli i poszewki.

d2yc28c

Mąka kukurydziana na włosy i skórę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yc28c

Podziel się opinią

Share
d2yc28c
d2yc28c