Trwa ładowanie...

Ewelina Dobrowolska nową minister sprawiedliwości na Litwie. "Za mąż wychodziłam w czarnej sukience"

W nowym litewskim rządzie kobietom przypadnie siedem resortów, a mężczyznom - osiem. Jednym z nich będzie kierowała Polka, Ewelina Dobrowolska. W najnowszym wywiadzie opowiedziała m.in. o pandemii na Litwie.

Share
Ewelina Dobrowolska
Ewelina DobrowolskaŹródło: Facebook
d1bwd80

Litewski Sejm zatwierdził 11 grudnia program nowego rządu, na którego czele stanęła Ingrida Szimonyte. Jak zwraca uwagę Agencja Reutera, jest to "najbardziej zrównoważony pod względem płci gabinet we wschodniej części Unii Europejskiej". Resortem sprawiedliwości kieruje Polka.

32-letnia Ewelina Dobrowolska w rozmowie z reporterem Polsat News opowiedziała m.in. o walce z koronawirusem na Litwie. Podkreśliła, że sytuacja nie jest opanowana. - Na Litwie sytuacja pandemiczna z każdym dniem się pogarsza. Mamy ponad 3 tysiące nowych przypadków dziennie, co jest ogromnym wzrostem w porównaniu do poprzedniego miesiąca - powiedziała. Wyjaśniła, że obecnie rząd zajmuje się nowymi restrykcjami. Podkreśliła, że kwarantanna nie jest skuteczna, a za chwilę są święta, czyli czas odwiedzin.

d1bwd80

"Czarna suknie ślubna"

Ewelina Dobrowolska jest fanką zespołu "Metallica", czyta Charleasa Bukowskiego - na przedramieniu ma wytatuowany jego portret. Podkreśla, że nigdy nie była też tradycjonalistką, m.in. dlatego nie miała problemu, aby ślub wziąć w czarnej sukni. - Nigdy nie byłam tradycjonalistką. Za mąż wychodziłam w czarnej sukience, bo z mężem zdecydowaliśmy, że wyglądam w niej najlepiej - powiedziała w wywiadzie dla polskiego dziennika "Kurier Wileński".

Jej kandydatura na ministra sprawiedliwości wywołała kontrowersje, ale prezydent Litwy ocenił, że "mile go zaskoczyła". Dobrowolskiej zarzucano m.in. to, że nie ukończyła studiów magisterskich oraz to, że ma kontrowersyjne tatuaże. Kobieta m.in. wytatuowała sobie cytaty z utworów "Metallica" na ciele.

Ewelina Dobrowolska jest pierwszą od wielu lat parlamentarzystką - Polką, która została wybrana do litewskiego Sejmu spoza z listy Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin.

d1bwd80

Źródło: Polsat News, TVN24

Pomagają bezdomnym. Przed świętami mają prośbę do nas wszystkich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bwd80

Podziel się opinią

Share
d1bwd80
d1bwd80