FitnessJadła nocą słodycze. A i tak schudła

Jadła nocą słodycze. A i tak schudła

Słodycze jako posiłek?
Słodycze jako posiłek?
©Kittiphan - stock.adobe.com
02.12.2021 10:52

Jedna z dziennikarek popularnej brytyjskiej gazety opowiedziała o swojej "diecie-cud", dzięki której schudła aż dwa kilogramy w przeciągu siedmiu dni. "Nikt nie chciał mi uwierzyć, że jedząc słodycze, schudnę, a jednak!" - zachwyca się Christina Stiehl.

Jedna z redaktorek brytyjskiego brukowca opowiedziała o swoim zaskakującym eksperymencie. Christina Stiehl postanowiła przez tydzień codziennie wieczorem żywić się jedynie słodyczami. Dziennikarka spożywała różnego rodzaju babeczki ciasta, ciasteczka oraz uwielbianą przez siebie gorzką czekoladę. Podczas specyficznej kolacji nigdy jednak nie przekroczyła wartości 150 kalorii.

Kontrowersyjna metoda

O nieco kontrowersyjnej "diecie" przeczytała w książce popularnego trenera Jima White'a. Mężczyzna pisze, że każdy człowiek, nawet ten, który chce schudnąć, może zjeść cokolwiek zechce. Warunkiem jest jednak posiłek, który nie zawiera więcej niż 150 kalorii.

- Zdrowe odżywianie się w ciągu dnia to podstawa, ale każdy potrzebuje przerwy od diety, a ja czuję, że 150 kalorii każdego dnia nie zrujnuje efektów, zwłaszcza jeśli jest ono przewidziane w planie dnia - Christina wspomina znamiennego słowa White'a.

Dziennikarka wyznaje również, że ku zaskoczeniu znajomych, zamiast przytyć, schudła aż dwa kilogramy. "Nikt nie chciał mi uwierzyć, że jedząc słodycze, schudnę, a jednak!" - ekscytuje się Stiehl.

"Dieta-cud" a zdrowie?

Warto zaznaczyć, że metoda Jima White'a nie jest potwierdzona naukowo, a konsultacje w sprawie diety i żywienia należy przeprowadzać wyłącznie z certyfikowanymi specjalistami. Według badań cukier nie tylko uzależnia, ale przyczynia się do wzrostu masy ciała, a nierzadko otyłości. Co więcej, dieta bogata w cukier może doprowadzić do cukrzycy oraz poważnych zaburzeń pracy układu hormonalnego.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także