Blisko ludziPrzez tydzień codziennie piła wodę z cytryną. Efekty ją zaskoczyły

Przez tydzień codziennie piła wodę z cytryną. Efekty ją zaskoczyły

Przez tydzień piła wodę z cytryną - efekty ją zaskoczyły
Przez tydzień piła wodę z cytryną - efekty ją zaskoczyły
Źródło zdjęć: © Instagram
19.11.2021 12:46

Czy przez siedem dni w naszym życiu może się coś zauważalnie zmienić? Dziennikarka popularnego magazynu o tematyce lifestyle'owej udowodniła, że odpowiedź na to pytanie brzmi twierdząco. Sama nie dowierzała, że trik naprawdę zadziałał.

Nicole Yi współpracuje z magazynem "PopSugar", dla którego od czasu do czasu przeprowadza różne testy. Najnowszym pomysłem redaktorki było sprawdzenie, czy siedmiodniowe wyzwanie z picem wody z cytryną rzeczywiście ma wpływ na nasze samopoczucie. Choć nie dawała trikowi wielkich nadziei - w końcu to tylko tydzień - została zaskoczona.

Szklanka wody... dla urody. Jak ma zadziałać eliksir z cytryną?

Nie od dzisiaj wiemy, że właściwe nawadnianie organizmu jest niesamowicie ważne. Poranna szklanka wody z dodatkiem cytryny niesie również inne korzyści: ma poprawiać trawienie, pobudzać metabolizm, pomagać w odchudzaniu, a także zapobiegać powstawaniu kamieniom nerkowym. Brzmi jak iście magiczny środek!

Nicole Yi zachęcona informacjami, jakie znalazła w sieci, postanowiła zobaczyć, jak na nią zadziała picie mikstury. Podchodziła jednak do tematu sceptycznie - w internecie oprócz rzetelnych opinii, można natrafić też na fałszywe dane.

- Przez cały tydzień dodawałam do wody pół plasterka cytryny. Piłam ją od rana do wieczora, dolewając w razie potrzeby przez cały dzień - tłumaczy dziennikarka.

Wyniki testu mocno zdziwiły kobietę

Nicole wyznała, że zawsze miała problemy z właściwym nawadnianiem organizmu - nie odpowiadał jej... smak wody. Napój z dodatkiem cytryny sprawił, że ilość wypijanych płynów u dziennikarki podwoiła się, co było dla niej ogromnym plusem. Pojawił się jednak nieoczekiwany efekt uboczny.

- Zaczęłam odczuwać lekkie mdłości rano, kiedy wypiłam wodę cytrynową na pusty żołądek. Zazwyczaj nie jem śniadania - głównie z powodu przyzwyczajenia, nie z powodu przerywanego postu. Nie odmawiałam sobie jednak filiżanki kawy tuż po przebudzeniu. Ona w połączeniu z wodą cytrynową na pusty żołądek, to recepta na jego podrażnienie. Może to być spowodowane kwasowością kawy i alkalizującym działaniem cytryny, ale nie jestem pewna. Chociaż to nie wystarczyło, żebym nie kontynuowała, następnym razem zdecydowanie zaczęłabym od śniadania przed pierwszą szklanką - dodaje.

W podsumowaniu Nicole przyznała, że woda z cytryną świetnie sprawdzi się u osób, które chcą nauczyć się pić więcej wody. Przestrzega jednak, aby w ciągu dnia to nie było to nasze jedyne źródło nawodnienia - z uwagi na działanie cytrusów na szkliwo zębów.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Źródło artykułu:WP Kobieta