Franek Broda nie boi się wpływowego wujka. Ma do niego prośbę

Franek Broda, aktywista, a prywatnie siostrzeniec obecnego premiera zwrócił się do znanego wuja w otwartym liście. 18-latek nie kryje oburzenia wobec jego działań. "Panie Premierze Morawiecki, to ja proszę o opamiętanie" - czytamy na Facebooku Brody.

Mateusz Morawiecki (East News) Franek Broda (Instagram)
Mateusz Morawiecki (East News) Franek Broda (Instagram)

9 grudnia radni Koalicji Obywatelskiej przegłosowali uchwałę o przyjęciu petycji na zmianę nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. Sprawę skomentował oburzony premier Mateusz Morawiecki.

"Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie. Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować Rondo Romana Dmowskiego. Czy to prezydent Trzaskowski pisze nowy rozdział polskiej historii. Rozdział, w którym nie ma miejsca dla bohaterów naszej niepodległości? (...) To ogromny wstyd dla stolicy Polski" - czytamy na jego oficjalnym Facebooku.

Odpowiedź aktywisty i siostrzeńca Morawieckiego

"Panie Premierze Morawiecki, to ja proszę o opamiętanie. Zdaję sobie sprawę, że rząd PiS sukcesywnie odbiera kobietom prawa, a kobiety się nie poddają i ich bronią. Szkoda, że pan nie zauważył, że przez ostatnie lata robią to symbolicznie, zawsze w tym miejscu - na rondzie. Czy jeśli tak strasznie to pana boli, wolałby pan powrotu do czasów sufrażystek i otwartej walki? Dmowski, z całym szacunkiem, nie ma nic wspólnego z tym rondem, a Kobiety owszem! Nadajmy mu jakąkolwiek inną ulicę" - apeluje we wpisie na Facebooku Franek Broda - 18-letni aktywista LBGTQ+.

Przypomnijmy, że Franek Broda jest siostrzeńcem premiera Mateusza Morawieckiego. W czerwcu zeszłego roku po raz pierwszy publicznie opowiedział o swojej orientacji. Od tego czasu regularnie bierze udział w protestach na rzecz społeczności LGBTQ+.

Franek Broda o swojej orientacji

- To, że podobają mi się mężczyźni, odkryłem w wieku 10, może 11 lat. Nie wiedziałem wtedy, o co do końca chodzi i czy jest w tym coś złego, przyjąłem to więc w sposób naturalny. Gdy miałem 13 lat, pojechaliśmy z rodzicami na ferie w góry. Ostatniego dnia pobytu tam wzięło mnie na głębsze rozmyślania, i wtedy też powiedziałem głośno przed samym sobą, że jestem gejem. Przepłakałem całą noc - opowiedział w magazynie "Replika".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
franek brodamateusz morawieckiprawa kobiet

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (756)