UrodaFryzury damskie krok po kroku

Fryzury damskie krok po kroku

Fryzury damskie krok po kroku
Źródło zdjęć: © 123RF.com | Uliya Stankevych
Tatiana Naklicka
28.03.2018 13:20, aktualizacja: 27.04.2018 09:57

Wydawałoby się, że efektowną fryzurę można zrobić jedynie w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Nic bardziej mylnego – przygotowaliśmy dla was cztery proste sposoby na modne uczesanie długich włosów. Na warsztat bierzemy nie tylko piękne koki, ale również warkocze w najbardziej spektakularnych odsłonach.

Fryzury na wesele krok po kroku

Choć na weselu to panna młoda prezentuje się najpiękniej, to każda zaproszona kobieta chce wyglądać olśniewająco. Efekt "wow" możemy osiągnąć, wykorzystując kilka prostych trików. Jednym z najpopularniejszych upięć jest klasyczny kok. Jak go zrobić?

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Wszystkie włosy zaczesujemy do tyłu, a następnie związujemy w kucyk, który dzielimy na dwie części. Z górnej partii robimy tradycyjnego warkocza. Jego poszczególne części rozciągamy, tak aby warkocz wyglądał na pełniejszy. Splecione włosy przesuwamy na bok, a pozostałe pasma okręcamy, robiąc z nich kulkę. Możemy wykorzystać wsuwki – w ten sposób włosy nie będą uciekały na boki. Kolejnym krokiem jest wykorzystanie warkocza do okręcenia go wokół powstałej kulki. Całość podpinamy ponownie wsuwkami. Wybierając się na wesele, możemy doczepić do efektownego koka kolorowy kwiat.

Szukasz ozdób do włosów? Sprawdź aktualne oferty na WP radarOkazji.

A może chcecie wokół głowy zrobić wianek z włosów?

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Tak jak w przypadku koka, tutaj również zaczesujemy włosy do tyłu. Zbieramy pasmo włosów tuż nad uchem i zaplatamy warkocz. Tak samo postępujemy z drugiej strony głowy. Zebrane warkocze oplatamy jeden pod drugim, a następnie podpinamy wsuwkami. Do warkocza możemy dodać drobne sztuczne kwiatki, które sprawią, że ta prosta fryzura będzie się prezentowała subtelnie, a zarazem bardzo kobieco.

Zobacz także:
Jak zrobić kok?
Jak zrobić kok?

Fryzury na co dzień krok po kroku

Na co dzień preferujemy wygodę, dlatego wybraliśmy dla was dwa typy efektownego warkocza, czyli fryzury damskiej, którą z łatwością zrobicie w domu.

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Aby wykonać pierwszą fryzurę z warkoczem, włosy zaczesujemy do tyłu, a następnie robimy przedziałek. Pasma zbieramy do przodu i dzielimy na dwie mniejsze części po obu stronach głowy. Na początku zaplatamy warkocz z pasm bliżej twarzy. Będzie on ciaśniejszy od większego, który jest kolejnym krokiem do stworzenia modnego uczesania. Jeśli już zaplotłyśmy warkocze, przewiązujemy oba gumką, a następnie spod brody przekładamy włosy do tyłu. Jeśli nie jesteśmy pewne efektu, możemy poćwiczyć w domu, jednak zapewniamy was, że 2-3 próby wystarczą, by nauczyć się go robić.

A może chcecie połączyć rozpuszczone włosy z modnym kokiem?

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Wystarczy zaczesać włosy do tyłu, a następnie z czubka głowy wydzielić pasmo, z którego zrobimy warkocza. Po jego wykonaniu związujemy włosy gumką, a następnie robimy z nich koka, który kształtem przypomina kwiat. Dla wzmocnienia efektu możemy okręcić go kolorową wstążką. W ten sposób uzyskamy idealną fryzurę na festiwal.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także