UrodaSzybkie sposoby na efektowną fryzurę

Szybkie sposoby na efektowną fryzurę

Szybkie sposoby na efektowną fryzurę
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
06.08.2017 21:55

Myślisz, że wykonanie eleganckiej fryzury wymaga dużo czasu i umiejętności? Codzienna stylizacja i pielęgnacja włosów wcale nie musi być czasochłonna ani trudna. Zapoznaj się z szybkimi i łatwymi sposobami na niepowtarzalne uczesanie.

Szybkie uczesania

Największą popularność wśród szybkich fryzur zdobyły uczesania w stylu kontrolowanego nieładu. Te szybkie fryzury doskonale sprawdzają się na szybkie wyjścia, kiedy nie mamy czasu na czasochłonne i pracochłonne stylizacje.

Loki lub delikatne fale – osoby z naturalnie kręconymi włosami nie muszą używać lokówki, aby stworzyć piękne loki. Wystarczy wmasować we włosy piankę, następnie na palcach zawijamy loki. Aby urozmaicić fryzurę, włosy można luźno związać z tyłu i wypuścić pojedyncze loki.

Artystyczny nieład – fryzura idealna dla krótkich włosów. Wystarczy nałożyć na dłonie odrobinę żelu lub pianki, przeczesać włosy palcami i zwichrzyć pasma tak, aby wyglądały na muśnięte wiatrem.

Szybkie upięcia

Luźny kok – idealne rozwiązanie dla długich włosów. Do jego wykonania nie będzie potrzebna nawet szczotka czy grzebień. Pochylamy głowę, przeczesujemy włosy palcami, związujemy gumką wysoko i zawijamy włosy wokoło ich środka, aż uformujemy kok. Dla utrwalenia można wpiąć kilka wsuwek lub nałożyć kolejną gumkę.

Włosy „na supeł” - aby stworzyć romantyczny kucyk, delikatnie podkręcamy włosy lokówką. Następnie dzielimy pasma na dwie partie i związujemy w luźny węzeł, który zabezpieczamy od spodu wsuwką. Supeł możemy także stworzyć na pojedynczych pasmach, resztę włosów swobodnie pozostawiając.

Delikatne upięcie – szybką fryzurę rozpoczynamy od wykonania dość nisko osadzonego kucyka, następnie trzeba poluzować gumkę i schować końcówki do środka. Niesforne kosmyki upinamy wsuwką, a koncówki delikatnie tapirujemy, by zwiększyć objętość.

Upięcie z chustą lub wypełniaczem – chustą lub wypełniaczem otaczamy głowę. Układanie fryzury zaczynamy od grzywki i bocznych włosow, chwytamy pojedyncze pasma i przeplatamy je przez chustę lub wypełniacz. Czynność wykonujemy na zmianę z jednej i z drugiej strony, aż dotrzemy do środka. Środkowe kosmyki wkładamy do wewnątrz, aby nie odstawały.

Pompadour w wersji kobiecej – rozczesujemy dokładnie włosy, następnie tapirujemy grzywkę, dla utrwalenia spryskujemy lakierem i podpinamy wsuwką na czubku głowy. Boczne pasma zaczesujemy na miejsce, w którym widoczne są wsuwki i również podpinamy. Całość utrwalamy sprayem lub lakierem.

Kokardka – bardzo szybka i efektowna fryzura. Wystarczy boczne kosmyki lekko zawiązać z tyłu głowy, tworząc z nich zmysłową kokardę.

Szybkie kocuki i warkocze

Wysoki kucyk – z włosów formujemy zwykły kucyk, umieszczony na czubku głowy. Dla lepszego efektu włosy można przedtem delikatnie natapirować.

  • Zawijany kucyk – wykonujemy kucyk z tyłu głowy. Delikatnie tapirujemy włosy, zwiększając tym samym ich objętość. Końce włosów związujemy gumką, dzielimy kucyk na pół i przekładamy końcówki do środka. Czynność powtarzamy kilka razy. Z tak powstałego kucyka możemy wykonać efektownego koka. Wystarczy zacisnąć mocniej gumkę, podtapirować końce i całość spiąć.

Luźny warkocz – przekładamy włosy na bok przed ramieniem i zaplatamy w warkocz. Na końcu związujemy gumką.