UrodaFryzury na studniówkę. Upięcia, warkocze, rozpuszczone włosy

Fryzury na studniówkę. Upięcia, warkocze, rozpuszczone włosy

Fryzury na studniówkę. Upięcia, warkocze, rozpuszczone włosy
Źródło zdjęć: © Fotolia | fotolia
Marlena Kostyńska
25.06.2018 16:50, aktualizacja: 30.07.2018 16:47

Fryzura na studniówkę powinna być wyjątkowa, ale przy tym wygodna. Chodzi w końcu o to, żeby czuć się pewnie i swobodnie przez całą noc. Fryzury na studniówkę, spośród których możemy wybierać, to upięcia, warkocze, włosy rozpuszczone lub częściowo rozpuszczone.

Fryzury na studniówkę – upięcia studniówkowe

Do popularnych uczesań studniówkowych należą różnego rodzaju upięcia i koki, które pozwalają na swobodę podczas zabawy, a przy tym odsłaniają twarz i podkreślają makijaż. Do wyboru mamy wysokie i niskie upięcia, które najlepiej sprawdzą się dla włosów długich, ale niektóre warianty wykonamy również na gęstych włosach półdługich. Możemy postawić na modny, minimalistyczny kok hiszpański, który jest stylowym rozwiązaniem. Pojawia się w różnych wariantach, możemy więc w ramach fryzury studniówkowej postawić na kok bardziej ozdobny, a więc np. kok z włosów zakręconych wokół własnej osi czy kok z luźno zebranych włosów. Pamiętajmy, że upięcia zwracają uwagę na kształt twarzy, więc jeśli mamy twarz okrągło, warto z upięcia wypuścić kilka luźnych kosmyków lub postawić na inną fryzurę studniówkową, jak choćby włos rozpuszczone.

Obraz
© Instagram.com | annshustova

Fryzury na studniówkę – rozpuszczone włosy na studniówce

Włosy rozpuszczone to świetna fryzura studniówkowa dla dziewczyn, które chcą się pochwalić pięknymi i lśniącymi włosami. Zadbane długie lub półdługie włosy dają piorunujący efekt, szczególnie jeśli zostaną starannie wymodelowane i utrwalone pianką lub lakierem do włosów. Dużą popularnością cieszą się stylowe fale i loki, które dodatkowo podkreślimy i podniesiemy u nasady, jeśli zdecydujemy się na cieniowanie. Jeśli mamy naturalnie kręcone włosy, warto włożyć nieco wysiłku we właściwą pielęgnację włosów, ich nawilżenie i odżywienie, dzięki czemu fryzura studniówkowa będzie prezentować się o niebo lepiej. Jeśli decydujemy się na rozpuszczenie włosów, warto dorzucić jakiś delikatny akcent, który będzie elementem ozdobnym. Powodzeniem cieszą się m.in. tasiemki i subtelne opaski, które najlepiej dopasować do biżuterii, dodatków i sukienki, a otrzymamy satysfakcjonujące dopełnienie stylizacji.

Upięcia studniówkowe będą jeszcze bardziej efektowne dzięki ozdobom do włosów, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Obraz
© Instagram.com

Fryzury na studniówkę – warkocze na studniówkę

Warkocz może stanowić fryzurę sam w sobie, ale z powodzeniem wykorzystamy jeden warkocz lub kilka drobnych warkoczyków jako element zupełnie innego upięcia studniówkowego. Fryzury z warkoczem dobieranym na studniówkę mogą prezentować się stylowo, dlatego warto dopasować splot do całej stylizacji i nie zapominać o wygodzie. Warkocze mogą posłużyć do stworzenia upięcia na studniówkę – mogą być jego elementem składowym, służyć do podtrzymania całości lub stanowić luźno oplatającą kok lub głowę ozdobę. Wśród trendów znanych w świecie fryzur są też koki z warkoczy – takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w kokach niskich, jak i w kokach wysokich. Ciekawe fryzury na studniówkę uzyskamy, wykorzystując warkocze do częściowego upięcia włosów w górnej partii uczesania, pozwalając reszcie włosów luźno opaść na plecy. Możemy też połączyć rozpuszczone włosy z cienkimi warkoczykami, tworząc oryginalne i niepowtarzalne uczesanie studniówkowe.

Obraz
© Instagram.com