Gdzie wyrzucić styropian? Mało kto ma świadomość

Gdzie wyrzucić styropian?
Gdzie wyrzucić styropian?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Norasit Kaewsai, norgal.g@gmail.com

23.05.2024 10:13, aktual.: 23.05.2024 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Styropian widzimy na co dzień w różnych postaciach, najczęściej jako zabezpieczenie produktów w paczkach, opakowanie na gorący posiłek lub napój, czy wreszcie jako materiał izolacyjny. Gdzie wyrzucić zbędne resztki styropianu? Odpowiedź nie jest oczywista.

Segregacja śmieci ma na celu dbanie o środowisko. Dzięki tej czynności można przetworzyć część odpadów i powtórnie wykorzystać. Pojawiają się jednak wątpliwości, w którym koszu należy umieścić niektóre odpady.

Dziś na tapet bierzemy styropian, który często służy za opakowanie lub materiał zapewniający bezpieczny transport paczek, chroniąc ich zawartość przed uszkodzeniami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prawidłowa segregacja. Do tych pojemników wyrzucisz styropian

Jak się okazuje, przy wyrzucaniu styropianowych opakowań, trzeba bardzo uważać. Nie zawsze bowiem powinny trafić do tego samego pojemnika, o czym przeczytamy na wielu portalach uświadamiających, jak prawidłowo segregować odpady.

"Czyste opakowanie styropianowe lub tackę należy wrzucić do pojemnika żółtego, ale brudne, styropianowe opakowanie po jedzeniu na wynos nie nadaje się do recyklingu. Wyrzuć je do kosza czarnego" - instruuje warszawski portal "Segreguj na 5".

Jest jednak jeszcze jeden rodzaj styropianu, który wymaga zupełnie innego podejścia.

Gdzie wyrzucić styropian budowlany?

Jeżeli jesteśmy w trakcie lub świeżo po budowie domu, bardzo możliwe, że zostały nam resztki styropianu budowlanego, który wykorzystuje się do izolacji budynków. Pod żadnym pozorem nie wyrzucajmy go do "zwykłego" śmietnika. Produkt ten należy umieścić w specjalnym kontenerze firmy, która zajmuje się segregacją odpadów budowlanych.

"Jeśli takich odpadów nie jest dużo, możemy samodzielnie odwieźć je do tzw. PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych)" - radzi serwis styropmin.pl.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (92)
Zobacz także