Pamiętacie Szymka Solejuka z "Rancza"? Dziś go nie poznacie

Pamiętacie Szymka Solejuka z "Rancza"? Dziś go nie poznacie

Maciej Cempura wcielał się w postać Szymka Solejuka
Maciej Cempura wcielał się w postać Szymka Solejuka
Źródło zdjęć: © TVP | screen
04.04.2024 10:26, aktualizacja: 04.04.2024 13:37

Przed laty Maciej Cempura wcielał się w postać Szymka Solejuka w serialu "Ranczu". Dziś ma 28 lat i zupełnie nie przypomina małego chłopca, którego 18 lat temu pokochali widzowie wspomnianego serialu.

Wielu fanom serialu "Ranczo" z pewnością trudno uwierzyć, że pierwsze odcinki wyemitowano 18 lat temu. Od tej pory produkcja wciąż cieszy się sporą popularnością, o czym świadczy m.in. fakt, że po przerwie i prośbach użytkowników powróciła do oferty serwisu streamingowego Netflix.

W serialu wystąpiło wielu znanych i lubianych polskich aktorów. Były też dziecięce gwiazdy, które właśnie na planie "Rancza" stawiały swoje pierwsze kroki przed kamerą. Jedną z takich osób był Maciej Cempura, który wcielał się w Szymka Solejuka.

Szymek Solejuk - jak wygląda dziś?

Mały Solejuk pojawił się już w pierwszej serii kultowego serialu. Chłopiec był synem Kazimiery i Macieja Solejuków i dorastał wraz z sześciorgiem rodzeństwa w trudnych warunkach. Wspomniana rodzina mierzyła się z bezrobociem, biedą i nadużywaniem alkoholu przez ojca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Szymek Solejuk przejawiał wyjątkowe zdolności, a jego postać w pewnym momencie została wysłana do szkoły z internatem, by rozwijać swoją wiedzę i inteligencję. Na oczach widzów przemieniał się z małego chłopca w nastolatka przeżywającego pierwszą miłość do córki znienawidzonych przez rodziców sąsiadów.

Jak dziś wygląda Maciej Cempura?

Po latach okazało się, że wcielający się w Szymka Solejuka Maciej Cempura kontynuował zainteresowanie aktorstwem i ukończył białostocką filię Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Oprócz tego Cempura jest multiinstrumentalistą. Tworzy własne kompozycje muzyczne, którymi dzieli się na platformie muzycznej SoundCloud. Można usłyszeć, że nie zamyka się w jednym gatunku, komponując zarówno utwory w stylu elektronicznym czy alternative rock, ale także - jak czytamy na stronie kobieta.gazeta.pl - tworzy muzykę do spektakli teatralnych.

Jego najnowsze zdjęcia można zobaczyć także na Instagramie, gdzie od czasu do czasu publikuje m.in. fotografie ze swoich koncertów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta