Trwa ładowanie...

Greta Thunberg wraca do szkoły. Aktywistka chce kontynuować naukę

Greta Thunberg od kilku lat jest zaangażowana w walkę na rzecz środowiska. Nastolatka do tego stopnia poświęciła się swojej działalności, że odsunęła naukę na dalszy plan. Dziś zauważyła, że pora zdobyć wykształcenie.
Share
Greta Thunberg
Greta Thunberg Źródło: East News
d3dr4h9

Greta Thunberg to szwedzka nastolatka, która już jako uczennica szkoły podstawowej zaczęła zwracać uwagę na zmiany klimatyczne na świecie. Dziewczynka zauważyła, że problem jest coraz poważniejszy i postanowiła podjąć walkę o lepszą przyszłość dla swojego pokolenia.

Greta Thunberg wraca do szkoły

Greta Thunberg zaczęła od organizowania protestów w swoim mieście i szybko znalazła swoich naśladowców. Działalność młodej aktywistki została zauważona na całym świecie, dlatego nastolatka postanowiła, że w pełni zaangażuje się w te sprawy.

d3dr4h9

Greta do tego stopnia poświęciła się walce o ratowanie środowiska, że odsunęła swoją edukację na drugi plan. Nastolatka zrezygnowała z kontynuacji nauki w wieku 16 lat. Mogła to zrobić, ponieważ w Szwecji obowiązek edukacyjny wygasa po zakończeniu szkoły podstawowej.

Jednak po roku Greta doszła do wniosku, że warto zdobyć wykształcenie. "Moja przerwa od szkoły dobiegła końca. Wspaniale jest do niej wrócić" - napisała pod zdjęciem zrobionym tuż przed wyruszeniem na pierwszą lekcję. Greta pojechała do szkoły na rowerze - tak jak na aktywistkę przystało.

d3dr4h9

UPAŁY NIEBEZPIECZNE DLA DZIECI. Jest jednak na to rozwiązanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dr4h9

Podziel się opinią

Share
d3dr4h9
d3dr4h9