Greta Thunberg wraca do szkoły. Aktywistka chce kontynuować naukę

Greta Thunberg wraca do szkoły. Aktywistka chce kontynuować naukę

Greta Thunberg
Greta Thunberg
Źródło zdjęć: © East News
Klaudia Stabach
25.08.2020 10:25, aktualizacja: 01.03.2022 13:44

Greta Thunberg od kilku lat jest zaangażowana w walkę na rzecz środowiska. Nastolatka do tego stopnia poświęciła się swojej działalności, że odsunęła naukę na dalszy plan. Dziś zauważyła, że pora zdobyć wykształcenie.

Greta Thunberg to szwedzka nastolatka, która już jako uczennica szkoły podstawowej zaczęła zwracać uwagę na zmiany klimatyczne na świecie. Dziewczynka zauważyła, że problem jest coraz poważniejszy i postanowiła podjąć walkę o lepszą przyszłość dla swojego pokolenia.

Greta Thunberg wraca do szkoły

Greta Thunberg zaczęła od organizowania protestów w swoim mieście i szybko znalazła swoich naśladowców. Działalność młodej aktywistki została zauważona na całym świecie, dlatego nastolatka postanowiła, że w pełni zaangażuje się w te sprawy.

Greta do tego stopnia poświęciła się walce o ratowanie środowiska, że odsunęła swoją edukację na drugi plan. Nastolatka zrezygnowała z kontynuacji nauki w wieku 16 lat. Mogła to zrobić, ponieważ w Szwecji obowiązek edukacyjny wygasa po zakończeniu szkoły podstawowej.

Jednak po roku Greta doszła do wniosku, że warto zdobyć wykształcenie. "Moja przerwa od szkoły dobiegła końca. Wspaniale jest do niej wrócić" - napisała pod zdjęciem zrobionym tuż przed wyruszeniem na pierwszą lekcję. Greta pojechała do szkoły na rowerze - tak jak na aktywistkę przystało.

Źródło artykułu:WP Kobieta