Grób rodziny Koral. Na lodach dorobili się fortuny

Grobowiec rodziny Koral
Grobowiec rodziny Koral
Źródło zdjęć: © East News, YouTube | East News, ShowNewsPL

02.11.2023 11:18, aktual.: 02.11.2023 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bracia Koral to lokalni celebryci. Dorobili się ogromnej fortuny, choć zaczynali właściwie od zera. Na cmentarzu w Nowym Sączu trudno nie zauważyć ich rodzinnego grobowca. W tym roku na dekoracje wydali krocie.

Cmentarz komunalny przy ulicy Śniadeckich w Nowym Sączu słynie z ogromnego, pełnego przepychu grobowca należącego do rodziny Koral.

Właściciele znanej firmy zajmującej się produkcją lodów lubią przepych. Wybudowany rok temu grobowiec przed tegoroczną uroczystością Wszystkich Świętych tonie w kwiatach i zniczach.

Zaprojektował go Jan Koral

Grobowiec rodziny Koral wykonany jest z czarnego kamienia. Na górze znajduje się ogromne zadaszenie, wsparte jest na zdobionych kolumnach. Pełno tam złotych elementów, np. figur aniołów.

- Obserwowałam, jak go budowali - mówiła cytowana przez "Gazetę Krakowską" właścicielka jednego z grobów znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie. - Pracownicy pracowali całymi dniami żeby zdążyć przed 1 listopada [ubiegłego roku - przyp. red.] - dodaje.

Grobowiec jest bardzo często fotografowany przez przechodniów i do teraz wzbudza dużą sensację. Zdania na jego temat są podzielone.

Niektórzy mieszkańcy chwalą jego wygląd i estetykę, twierdząc, że "skoro kogoś stać, to dlaczego ma się nie wyróżnić". Inni uważają, że jest to "chęć zwrócenia uwagi w nie najlepszym stylu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie oszczędzali na dekoracjach

W grobowcu Koralów spoczywają już: Michał Koral, Maria Koral, Władysław Koral, Małgorzata Koral oraz żona właściciela firmy Barbara Koral. Miejsce przygotowane jest już dla kolejnych członków rodziny, o czym świadczą puste miejsca na tablicach.

W tym roku Karolowie nie oszczędzali na dekoracjach. Wzdłuż grobowca ustawili szereg białych chryzantem. Środek zdobiły ogromne, kolorowe bukiety. Cała powierzchnia grobu choć ogromna, wypełniona była w każdym calu tlącymi się zniczami.

Grobowiec rodziny KORAL
Grobowiec rodziny KORAL© YouTube | ShowNewsPL

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (188)
Zobacz także