Trwa ładowanie...

Gwiazda serialu Netfliksa walczy z rakiem piersi. Ma zaledwie 19 lat

Miranda McKeon, znana z produkcji Netfliksa "Ania, nie Anna", podzieliła się z fanami przykrą wiadomością. Nastolatka walczy z rakiem piersi. To bardzo rzadki przypadek, by tak młoda osoba zmagała się z tego typu nowotworem.

Share
Miranda McKeon
Miranda McKeon Źródło: Instagram
dvae2ym

O swojej walce z chorobą Miranda McKeon opowiedziała w rozmowie z amerykańskim magazynem "People". Zmianę na piersi zauważyła podczas wakacji ze znajomymi. Następnie wyczuła pod nią mały guzek. Nie chciała jednak od razu panikować.

dvae2ym

Miranda McKeon walczy z rakiem piersi

- Zaczęłam rozważać najczarniejszy scenariusz. Czułam, że to jest ten moment, który wszystko zmienia i nie ma już odwrotu. Ale zrobiłam szybki research i poczułam się nawet spokojna. Niewiele pisze się o tym, że na raka piersi chorują dziewczyny w moim wieku — przyznała 19-latka w wywiadzie. Po powrocie z wakacji udała się do lekarza. Pierwsze przypuszczenia okazały się słuszne. Zadzwoniła do szpitala i usłyszała diagnozę — nowotwór piersi w trzecim stadium z przerzutami do węzłów chłonnych.

Taki przypadek, jak u Mirandy, zdarza się raz na milion. Aktorka nie ma zamiaru się poddawać. Chce walczyć. - Nie wybrałam tego, co mnie spotkało i nie sądzę, by istniała osoba, która odnalazłaby się w tej sytuacji. Ale staram się żyć pełnią życia — dodała.

dvae2ym

"Wyleczymy to"

Na początku lipca Miranda rozpoczęła chemioterapię. Ta czeka ją przez najbliższe cztery miesiące co tydzień. Później planowana jest radioterapia, możliwa jest także operacja.

Aktorka relacjonuje podstępy w swoim leczeniu na Instagramie. Tym wyzwala emocje. Wspiera również inne osoby chore na nowotwór. - To wszystko wychodzi ze mnie bardzo łatwo. Przestaję czuć się samotna. Pisanie o raku daje mi wielką siłę - przyznała. Choć czeka ją jeszcze długa droga, nie traci uśmiechu i nadziei. W walce z chorobą wspiera ją rodzina oraz przyjaciele, a także koleżanki i koledzy z planu serialu "Ania, nie Anna".

Sojusznik w walce z rakiem. Jedz dwa razy w tygodniu

dvae2ym

Podziel się opinią

Share
dvae2ym
dvae2ym