GwiazdyHanna Mikuć niespodziewanie straciła męża. Długo dochodziła do siebie

Hanna Mikuć niespodziewanie straciła męża. Długo dochodziła do siebie

Hanna Mikuć niespodziewanie straciła męża. Długo dochodziła do siebie

26.03.2021 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktorka Hanna Mikuć była żoną wybitnego operatora filmowego Piotra Sobocińskiego. Ceniony artysta niespodziewanie zmarł podczas pracy nad jednym z filmów w Kanadzie w 2001 roku. Aktorka długo nie mogła do siebie dojść po stracie męża. Ich dzieci poszły w ślady rodziców i robi się o nich głośno w świecie filmowym.

Właśnie mija 20 lat od nagłej śmierci Piotra Sobocińskiego. Na swoim koncie miał zdjęcia do takich filmów jak: "Trzy kolory. Czerwony", "Okup", "Pokój Marvina", "Dekalog III", "Dekalog IX". W czasie zdjęć do "24 godzin" nagrywanych w Vancouver, operator przeszedł zawał serca, który doprowadził do jego śmierci.

Filmowa rodzina operatora

Żona operatora Hanna Mikuć jest znaną polską aktorką. Pojawiła się w wielu filmach i serialach, np. w "Zmorach", "Seksmisji", "Spowiedzi dziecięcia wieku", "Pieniądzach to nie wszystko", ale dużą popularność zyskała dzięki roli Krystyny Filarskiej-Marszałek w telenoweli "M jak Miłość".

Mikuć poznała swojego przyszłego męża podczas nagrywania "Nieciekawej historii", gdzie aktorka grała główną rolę, a Sobociński stał za kamerą. Szybko połączyło ich uczucie, które doprowadziło do ich ślubu. Obydwoje pochodzili z artystycznych domów – rodzice Mikuć byli aktorami, natomiast ojciec Sobocińskiego także zajmował się zdjęciami do znanych polskich filmów. Para doczekała się trójki dzieci: Piotra juniora, Michała i Marii.

Aktorka na pewien czas zarzuciła granie, aby skupić się na wychowaniu dzieci. W tym czasie jej mąż był zaangażowany w najgłośniejsze produkcje i współpracował z Krzysztofem Kieślowskim. Niestety wspaniałą karierę międzynarodową przerwał rozległy zawał serca Piotra Sobocińskiego. Operator w chwili śmierci miał jedynie 43 lata.

Iść w ślady rodziców

Dzieci pary zdecydowały się podążyć ścieżką wyznaczoną przez rodziców. Piotr junior i Michał także zostali operatorami filmowymi. Starszy syn pracował przy "Bogach", "Wołyniu", a także nominowanym do Oscara "Bożym Ciele". Z kolei Michał pracował przy "Sztuce kochania".

Z kolei Maria skończyła Akademię Teatralną i tak jak mama jest aktorką. Była nominowała do Orła za wspaniałą kreację w filmie "Pan T.", gdzie zagrała u boku Pawła Wilczaka. 27-latka występuje także na deskach teatralnych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)