FitnessIle spalasz kalorii podczas ćwiczeń?

Ile spalasz kalorii podczas ćwiczeń?

Ile spalasz kalorii podczas ćwiczeń?
12.06.2007 10:32, aktualizacja: 27.05.2010 18:37

Zaczyna się lato i sezon urlopowy. To czas kostiumów kąpielowych i kusych sukienek, a także najwyższa pora na zrzucenie zbędnych kalorii...

Pora najwyższa zrzucić zbędne kalorie, żeby bez obaw włożyć kostium kąpielowy czy kusą sukienkę. Najlepiej biegać, pływać, jeździć na rowerze. Tego typu sporty pozwalają utrzymać smukłą sylwetkę i zapobiegają tyciu.

Aktywności fizycznej powinna towarzyszyć dieta: lekkostrawna, bogata w owoce i warzywa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tracąc kalorie nie pozbywamy się automatycznie komórek tłuszczowych. Spalanie tłuszczu staje się możliwe dopiero wtedy, kiedy dostarczymy mięśniom tlenu. Proces ten rozpoczyna się po 20 minutach ćwiczenia. Dlatego trzeba je dobrać tak, by nie opaść z sił w ciągu pierwszych kilkunastu minut. Najlepiej wybrać ruch na świeżym powietrzu. Wystarczą długie spacery, jazda na rowerze czy rolkach. Nie wolno zapomnieć o głębokim oddechu.

Jeśli chcemy schudnąć, na jazdę czy spacery musimy poświęcić przynajmniej godzinę dwa, trzy razy w tygodniu lub trzy razy w tygodniu po 45 minut pływania. Bardziej wytrwałym i zaprawionym proponujemy aerobik. Dodatkowo możemy kilka razy w tygodniu (najlepiej codziennie), chociaż przez kilka minut poskakać na skakance.

Warto zapamiętać ile kalorii spalamy podczas godziny uprawiania sportu:
- jazda na rowerze po terenach pagórkowatych – 1000 kcal
- skakanka – 750 kcal
- wiosłowanie – 620 kcal
- jogging, aerobik, schodki (steper) – 500 kcal.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Źródło artykułu:WP Kobieta